„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Krintančios žaliavų kainos rodo štilį viso pasaulio ekonomikoje

Pasaulio rinkose atpigęs varis, aliuminis, auksas ir nafta kelia vis didesnį susirūpinimą dėl pasaulio ekonomikos būklės. Vien tik per šią savaitę žaliavinės naftos kaina nukrito iki 50 dolerių už barelį, o už aukso unciją prašoma mažiau negu 1100 dolerių – mažiausiai per penkerius metus. Kasybos pramonės įmonių, tokių kaip „Newmont Mining“, „Barrick Gold“ ar „Coeur Mining“ akcijų vertė liepą sumenko 20–25 proc. Šie ženklai nėra gerų žinių pasauliniam ūkiui pranašai, rašo naujienų svetainė cnn.com.
Aukso luitai
Aukso luitai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Tai geltona vėliava pasaulinei ekonomikai. Nemanau, kad tai veda į katastrofą, bet manau, kad kai ką pasako“, – komentuodamas mažėjančias žaliavų kainas sakė bendrovės „JPMorgan Funds“ vyriausiasis strategas Davidas Kelly.

Pasaulyje pastebimas žaliavų perteklius

Menkas ekonomikos augimas smogė tokių populiarių pramonėje naudojamų žaliavų kaip vario ar geležies rūda bei nafta paklausai.

Menkas ekonomikos augimas smogė tokių populiarių pramonėje naudojamų žaliavų kaip vario ar geležies rūda bei nafta paklausai.

Nors Kinija ir auga sparčiau už kitas šalis, tačiau ir jos ūkio stiebimasis į viršų pastaraisiais metais smarkiai sulėtėjo.

Tai svarbus veiksnys žaliavų kainoms, nes ankstesnis Kinijos nepasisotinimas žaliavomis ją buvo pavertęs viena iš didžiausių naudingųjų iškasenų vartotojų visame pasaulyje.

Kinijos ūkio augimas pirmąjį 2015 m. pusmetį sulėtėjo labiausiai nuo 2009 m. Be to, investuotojai baiminasi, kad Pekinas gali klastoti savo statistinius rezultatus.

Kitų besivystančių šalių, tokių kaip Rusija ir Brazilija, ūkiai taip pat auga vangiai. Toks pats vaizdas fiksuojamas ir ekonomiškai išsivysčiusiuose regionuose – Europoje, ir, mažesniu mastu, JAV.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) neseniai pasaulio ūkio augimo prognozę sumažino iki 3,3 proc. – žemiausio rodiklio nuo finansinės krizės 2009 m.

„Nejudame link pasaulinės recesijos, tačiau daug augimo taip pat nematyti“, – tikina tarptautinės prekybos įmonės „Rhino Trading Partners“ strategas Michaleas Blockas.

Sumažėjusi žaliavų paklausa sutapo su jų pertekliumi rinkoje.

Sumažėjusi žaliavų paklausa sutapo su jų pertekliumi rinkoje. Pastaruosius keletą metų Kinijoje trukęs augimas skatino pasaulines energijos ir metalų įmones savo gavybą padidinti iki tokio lygio, kokio dabartinė situacija rinkose nėra pajėgi išlaikyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų