Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Krizė moko lombardus išrankumo

Sunkiai besiverčiantys tautiečiai pasirengę įbrukti lombardams net nudėvėtas kelnes ar batus. Siūlomų daiktų tiek daug, kad lombardai galėtų steigti ištisus sandėlius.
Temos: 1 Lombardas

Sunkmečio spaudžiami žmonės į lombardus pradėjo tempti viską, ką mano esant geriausia jų namuose. Tačiau lombardų darbuotojai piktinasi, kad klientai šias įstaigas painioja su makulatūros, antrinių žaliavų ar dėvėtų drabužių supirktuvėmis.

„Gausiems būriams klientų kasdien turiu įrodinėti, jog priimame tik tai, kas turi paklausą. Bet jie maldauja, kad paimtume dar ir sunešiotas kelnes ar batus“, – LŽ pasakojo Kėdainiuose, Genės Drazdauskienės lombarde, dirbantis Justas.

Anot kėdainiškio, šiuo metu dažniausiai lombardams siūloma prekė yra filmavimo kamera. Daiktas, kuriuo ne taip jau seniai galėjo puikuotis tik pasiturintys žmonės, staiga tapo niekam nereikalingas. Justas teigė, jog filmavimo kamera, kaip ir daugelis kitos buitinės technikos gaminių, yra antraeilio būtinumo prekė, sunkmečiu žmonės išsiverčia ir be jos. Vyriškis tvirtino nepriimantis ir mobiliųjų telefonų, nes šie visiškai nebeturi paklausos.

Utenos lombarde „Trys šauliai“ dirbantis Rimvydas pabrėžė, kad daiktų, kuriuos nori įpiršti klientai, yra tiek daug, jog norėdami juos supirkti lombardai turėtų įsteigti sandėlius. Uteniškis negalėjo atsistebėti, kaip gyventojams šauna į galvą atnešti į lombardus senų knygų, net laikraščių. „Nejaugi žmonės tikrai nežino lombardų paskirties – supirkti tai, kas turi paklausą ir duoda pelną?“ – svarstė Rimvydas.

Lombardų darbuotojai, atsisakantys priimti daugybę įvairiausių daiktų, sakė noriai superkantys aukso gaminius, nes jie niekada nepraranda vertės. Tačiau pašnekovai pabrėžė pastebintys, kad žmonių aukso atsargos senka. „Anksčiau klientai nešdavo masyvius aukso dirbinius, o dabar siūlo menkučius žiedelius ar auskarėlius“, – sakė Šiaulių lombardininkas Algirdas Kazimieras Butkus.

 

Vyras pabrėžė, kad dažnas, atnešęs į lombardą užstatą ir gavęs už jį pinigų, nebeateina to daikto išpirkti. Anot A.K.Butkaus, tai ir yra pagrindinė sunkmečio bėda.

Viename Panevėžio lombardų dirbantis Dainius Banelis pritarė šiauliečiui. Jis pažymėjo, kad savo daiktus parduodančių žmonių daugėja, o pirkėjų – mažėja. Lombarde gulintys daiktai kaipmat praranda vertę, ir tai žlugdo šių įstaigų verslą. D.Banelis tikino, kad krizė anaiptol nėra lombardų klestėjimo metas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos