„Šiuo metu jau paskelbta 180 laimingų savaitinių kvitų, kuriuos užregistravę gyventojai laimėjo po 200 eurų, ir 4 mėnesinio, 5000 eurų vertės, kvitų žaidimo prizo laimėtojai. Paskelbtų savaitinių ir mėnesinių laimėjimų prizinis fondas siekia 56 tūkst. eurų“, – 15min aiškino Rolandas Puncevičius, Kvitų žaidimo projekto darbo grupės vadovas.
Tiesa, penki žaidėjai savo laimėjimo neteko: „Jie pavėlavo laimėjimą atsiimti per žaidimo taisyklėse numatytą 20 darbo dienų laikotarpį. Dėl šios priežasties, kvitų žaidime dalyvaujantiems gyventojams nuolat primename nedelsti ir laiku atsiimti savo laimėjimą. Piniginiai prizai, kurių laimėtojai neatsiima, sugrįžta į valstybės biudžetą.“
Jis aiškino, kad čekių loterija vis dar yra labai populiari. Naujausiais duomenimis, VMI organizuojamo kvitų žaidimo sistemoje gyventojai užregistravo beveik 930 tūkst. kvitų. Iš jų apie 60 proc. sudaro kvitai už paslaugas, likę – už turgavietėse įsigytas prekes.
Bendras gyventojų susidomėjimas kvitų žaidimu neslūgsta, prekes turgavietėse ar paslaugas įsigiję asmenys kvitus registruoja pakankamai aktyviai: per dieną vidutiniškai užregistruojama apie 6,9 tūkst. kvitų, per mėnesį – daugiau nei 200 tūkst. kvitų.
Laimi tik fiskalinis kvitas
„Žaidime dalyvauti galima registruojant tik fiskalinius kasos kvitus – toks kvitas apačioje turi Fiskalinį logotipą, kurį sudaro trijų raidžių „LTF“ derinys“, – aiškino R.Puncevičius.
15min primena, kad fiskalinis kvitas yra toks, kuris įrodo, kad jį išdavusi įmonė moka mokesčius.
Mat kai kurios įmonės įsigudrino duoti ne fiskalinius čekius, o labai juos primenančias išankstines sąskaitas. Tik fiskalinių čekių aparatai užtikrina, kad vartotojo sumokėti pinigai yra apskaityti ir įmonė moka mokesčius.
Štai kaip turi atrodyti kvitas, kurį išdavusi įmonė mokės mokesčius:
Tuo metu išankstinės sąskaitos savo išoriniais rekvizitais beveik nesiskiria nuo fiskalinių kasos aparatų kvitų, bet neužtikrina gautų pajamų apskaitymo.
Štai kaip atrodo išankstinės sąskaitos: