Latvijos bankai ruošiasi ateityje bankomatuose klientų identifikavimui naudoti pirštų antspaudų skenerį, o ateityje – ir akies rainelės skenavimą.
Tokių priemonių norima imtis siekiant užkristi kelią sukčiavimui – Latvijoje užfiksuota daug atvejų, kai sukčiai pasinaudodami padirbtais dokumentais bandė išgryninti svetimus pinigus iš sąskaitų. Dažnai taip atsitinka po asmenų mirties, kuomet šeimos nariai ar pašaliniai asmenys bando išgryninti pinigus iš banko sąskaitos.
Siekiant užtikrinti saugesnį klientų identifikavimą, iki metų pabaigos bus parengtas vaizdo identifikavimo reguliavimas. Jo pagrindas – kiekvienas bankas turės saugoti klientų nuotraukas ir tikrinti, ar apsilankęs klientas ją atitinka. Kai kurie bankai jau taiko šią priemonę, tačiau dar ne visi.
Kita inovacija – biometrinių duomenų naudojimas klientų identifikacijai. Biometriniai duomenys apima visas unikalias asmens savybes, kurias jis gauna nuo gimimo – DNR, piršto atspaudai, akies rainelė, o taip pat ir kitas charakteristikas, kurias klientai įgyja su laiku, tokias kaip rašysena, balsas, eisena.
Šiuo metu diskutuojama dėl skenerių piršto atspaudams. Bankai patys negalės rinkti klientų pirštų atspaudų – jie galės tik patikrinti konkretaus asmens atitikimą jo biometriniams duomenims. Sektorius artėja prie to, kad bankų klientai bus aptarnaujami pagal turimą asmens tapatybės kortelę, kurioje biometriniai duomenys jau yra.
„Tie, kurie asmens tapatybės kortelės neturi, gali sulaukti papildomų klausimų iš bankų darbuotojų“, – aiškino neatskleistas bankininkas.
Tad ateitis gali atrodyti šitaip – į banką atėjęs klientas bus patikrinamas specialiu piršto skeneriu, kuris be klaidų identifikuos klientą. Banko darbuotojas turės patikrinti biometrinius duomenis, kurie yra sistemoje, su tais, kurie gauti iš skenerio.
Panašų patikrinimą svarstoma įtraukti ir į bankomatus.