Infliacijos sumažėjimui didžiausią įtaką turėjo mažėjęs įvairių energijos prekių metinis kainų augimas. Lapkričio mėn., palyginti su spalio mėn., atpigo elektra, dėl kritusių naftos kainų ir stiprėjusios euro vertės dolerio atžvilgiu sumažėjo degalų kainos, o toliau optimizuojant šilumos energijai gaminti naudojamo kuro struktūrą, pigo ir šilumos energija.
Atitinkamai mažėjo ir metinis šių prekių kainų augimas. Panašu, kad metinės infliacijos pikas jau buvo pasiektas rugsėjo mėn. ir, jei neįvyks netikėtų pokyčių rinkose, ateityje metinė infliacija turėtų toliau mažėti. Tam įtakos turės vis labiau stiprėjantis aukštesnės palyginamosios bazės efektas, kai kainas lyginame su padidėjusiomis kainomis prieš metus, ir vis labiau galutinėse kainose atsispindintis sumažėjusių transportavimo paslaugų, metalų, naftos ir kitų žaliavų kainų poveikis.
Vis dėlto metinės infliacijos mažėjimas nebus labai staigus – metinis gamintojų kainų augimas spalio mėn. nors ir sumažėjo, tačiau vis dar buvo didelis. Spalio mėn. apdirbamosios gamybos produkcijos, skirtos Lietuvos rinkai, kainos buvo 27,4 proc. didesnės nei prieš metus, tad tai dar palaikys spaudimą infliacijai artimiausiais mėnesiais.