Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lengvinamas apsaugos priemonių sertifikavimas

Nacionalinis akreditacijos biuras (NAB) praplėtė apsaugos priemonių sertifikavimo spektrą. Pasak ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus, sprendimas palengvinti sertifikavimą naudingas ir verslininkams, ir mokslininkams, ir vartotojams.
Apsauginė veido kaukė
Apsauginė veido kaukė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Pastaruoju metu dėl COVID-19 pandemijos ypač išaugo apsisaugoti skirtų priemonių paklausa, jomis nori prekiauti vis daugiau verslininkų, jas siekia tobulinti ir mokslininkai. Tam, kad vartotojus šios priemonės pasiektų saugios ir kokybiškos, reikalingi sertifikatai“, – pranešime sakė R.Sinkevičius.

Pagal naujausią sąrašą, Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Tekstilės medžiagų fizinių-cheminių tyrimų skyrius galės sertifikuoti apsauginę aprangą nuo infekcinių agentų (gyvų organizmų ar molekulių, sukeliančių infekcinę ligą).

Šios priemonės turi užkirsti kelią infekcijai patekti ant odos, ant kitų žmonių ir į kitą aplinką, pavyzdžiui, valgant arba geriant, tačiau kaukės į šį spektrą nepatenka.

FTMC yra didžiausia mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje, atliekanti mokslinius tyrimus ir technologinės plėtros darbus lazerinių technologijų, optoelektronikos, branduolio fizikos, organinės chemijos, bio ir nanotechnologijų, elektrocheminės medžiagotyros, funkcinių medžiagų, elektronikos ir kitose mokslo kryptyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?