Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
08 19 /18:03

Lenkijos „Orlen“ valdyba analizuoja investicijų iki 2030 metų planus – interviu

Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovę „Orlen Lietuva“ valdančio „Orlen“ valdyba analizuoja grupės strategijoje patvirtintus investicijų iki 2030 metų planus ir nori, kad strategijoje numatytos 320 mlrd. zlotų (74,6 mlrd. eurų) išlaidos būtų realistiškesnės, interviu agentūrai „PAP Biznes“ pareiškė didžiausio Lenkijos energetikos koncerno vadovas.
KACPER PEMPEL / REUTERS
KACPER PEMPEL / REUTERS
Temos: 2 Lenkija Energetika

„Dabartinėje „Orlen“ strategijoje investicijoms iki 2030 metų planuojama skirti apie 320 mlrd. zlotų. Tai didelė suma. Atidžiai analizuojame visus ankstesnės valdybos patvirtintus projektus“, – pareiškė „Orlen“ generalinis direktorius Ireneuszas Fafara (Ireniaušas Fafara).

„Analizuojame, ar tai buvo racionalios idėjos, ar jų įgyvendinimas padeda stiprinti šalies energetinį saugumą, ar jos prisideda prie energetikos pertvarkos ir „Orlen“ vertės kūrimo“, – pridūrė jis.

„Darome išvadas, kuriomis remdamiesi atnaujinsime strategiją ir užtikrinsime, kad investicinės išlaidos būtų realistiškesnės“, – pridūrė jis.

„Orlen“ generalinis direktorius pabrėžė, kad nulinio išmetamo anglies dioksido kiekio energija tebebus vienas iš atnaujintos strategijos ramsčių.

„Dedame vilčių į jūroje ir sausumoje vykdomus projektus, taip pat į mažuosius modulinius reaktorius. Neseniai pasirašėme preliminarią sutartį dėl dviejų fotovoltinių ir vieno vėjo jėgainių parkų įsigijimo, kurių bendra įrengtoji galia „Orlen“ grupės atsinaujinančiosios energijos gamybos pajėgumus padidins beveik 30 proc.“, – sakė jis.

„Taip pat turime penkias vėjo jėgainių parkų statybos Baltijos jūroje licencijas. Taigi, atviros jūros energetika yra viena iš pagrindinių mūsų plėtros krypčių ir tokia išliks ateityje“, – pridūrė I. Fafara.

Paklaustas, ar „Orlen“ svarsto galimybę įsigyti daugiau įmonių, generalinis direktorius atsakė: „Orlen“ dydžio bendrovė negali sau leisti stovėti vietoje. Turime nuolat plėtoti veiklą, analizuoti visas verslo galimybes, kurios atitinka mūsų veiklą ir gali suteikti reikiamą sinergiją.“

I. Fafara taip pat teigė, kad „Orlen“ svarsto naują „Orlen Synthos Green Energy“ veiklos modelį. Jo nuomone, mažųjų modulinių reaktorių plėtra yra svarbi Lenkijos energetiniam saugumui.

„Amerikietiška technologija – taip, tačiau už investicijas atsakinga bendrovė turi garantuoti saugų jos veikimą. Dirbame šiuo klausimu ir tikimės, kad pavyks susitarti“, – apie „Orlen Synthos Green Energy“ ateitį ir mažųjų modulinių reaktorių plėtrą kalbėjo „Orlen“ generalinis direktorius.

„Orlen Synthos Green Energy“ (OSGE) yra bendrovė, kurią lygiomis dalimis valdo „Orlen“ ir privatus chemijos koncernas „Synthos“, priklausantis Michalui Solowowui (Michalui Solovovui).

OSGE planuoja Lenkijoje statyti GE-Hitachi BWRX-300 branduolinių reaktorių parką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos