„Emėmės didžiausios investicijos mūsų šalies istorijoje Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje. Ir ši investicija daugiausia buvo dėl politinių motyvų“, – interviu dienraščiui sakė R.Sikorskis.
Pasak jo, sandorio iniciatorius – Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis. „L.Kaczynskis iš draugiškumo Lietuvai iš esmės privertė mūsų gamyklą sumokėti kainą, kuri, kaip dabar visi pripažįsta, buvo per didelė“, – sakė R.Sikorskis.
Lenkijos užsienio reikalų ministras įsitikinęs, kad Rusija ir Lietuva lenkų nupirktos gamyklos veiklą padarė labai sudėtingą. „Dvi valstybės šios mūsų nupirktos gamyklos veiklą padarė labai sudėtingą. Viena buvo Rusija, uždariusi naftotiekį, o kita – Lietuva, išardžiusi geležinkelio bėgius. Ir visa tai nesukuria pasitikėjimo Lenkijoje, kad jei mes vėl investuosime, būsime sąžiningai vertinami“, – tvirtino R.Sikorskis.
Ministras sako, kad elektros tilto, „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ statybomis Lenkija užsiims tik susitvarkiusi savo greitkelių (lenkų prioritetas – sujungti Varšuvą su Poznane, Vroclavu, Gdansku ir Ščecinu) ir geležinkelių infrastruktūrą: „Pirmiausia mes turime išspręsti šias problemas, o tada jau būsime pasirengę tarptautiniams projektams“.
Kalbėdamas apie elektros tilto tarp Lietuvos ir Lenkijos statybą, R.Sikorskis pabrėžė, kad tai buvo visuomet siejama su Lietuvos ketinimais statyti atominę elektrinę. „O šie planai – vis dar kalbų lygio“, – sakė ministras.