Didžiausia ir, beje, rekordinė suma – 34 mlrd. JAV dolerių – nutekėjo iš JAV akcijų fondų, pažymėjo „Jefferies“ ekspertai, išnagrinėję EPFR duomenis.
Iš Europos akcijų rinkos per fondus nutekėjo 3,4 mlrd. JAV dolerių, o iš Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono rinkų – 7,7 mlrd. JAV dolerių.
„Investuotojai virto aktyviais akcijų pardavėjais“, – pažymėjo „Jefferies“ strategas Kennethas Chanas.
Anot jo, šiuo metu padėtis yra visiškai priešinga tam, kas buvo stebėta sausio mėnesį, kai pasaulio akcijų fondai sulaukė rekordinių investuotojų lėšų įplaukų.
Akcijų išpardavimą pasaulio rinkose išprovokavo padidėję investuotojų nuogąstavimai, kad infliacijos kilimas paskatins spartų obligacijų pajamingumo augimą. Prisidėjo ir didelis kintamumo šuolis, dėl kurio rimtai nukentėjo investuotojai, kurie spėjo, kad kintamumas ir toliau bus nedidelis.
Tuo tarpu ekspertai prognozuoja, kad kintamumas kurį laiką tebebus didelis.
„Iš dabartinės prekybos struktūros galima spėti, kad rinkos jautriai reaguos ir į pamatinius, ir į techninius veiksnius, – nurodoma JAV banko „Goldman Sachs“ parengtoje apžvalgoje, kurią cituoja britų verslo dienraštis „The Financial Times“. – Dar svarbiau yra tai, kad padidėjusį kintamumą palaikys neapibrėžtumas. Todėl tikėtina, kad prekyba ir toliau bus netolygi.“