Liberalai penktadienį registravo tokią Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą, penktadienį pranešė frakcija.
Anot frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo, į savarankiškai dirbančius – daugiau kaip 200 tūkst. gyventojų – nusitaikiusi reformos dalis stringa ir praktiškai, ir politiškai.
„Kuo toliau, tuo aiškiau, kad siūlomas individualios veiklos apmokestinimo būdas ne tik neatitinka liberalų principų, bet ir praktiškai niekur neveda – tai yra neužtikrins teisingesnio mokesčių surinkimo. Todėl apsisprendėme paprastai: kviečiame nieko nekeisti – palikti, kaip yra“, – pranešime sako E.Gentvilas.
Pasak jo, individuali veikla žmonėms dažnai yra papildomas būdas užsidirbti. Politiko duomenimis, pajamas iš šios veiklos kasmet deklaruoja 15-20 tūkst. daugiau žmonių. Be to, daugėja dirbančiųjų pagal darbo sutartį ir kartu savarankiškai.
„Tai žmonės, kurie, kurdami savo gerovę, dirba per du darbus. Maža to, du kartus moka sveikatos ir socialinio draudimo mokesčius“, – teigia E.Gentvilas.
Pasak pranešimo, pernai individualios veiklos pajamas deklaravo 218 tūkst. asmenų, iš jų du trečdaliai buvo dirbantys samdomą darbą – 138,5 tūkst. gyventojų.
Seimo Ekonomikos komiteto nario liberalo Andriaus Bagdono teigimu, vidutiniškai vos vienos paslaugų grupės – advokatų, antstolių, notarų – metinės pajamos yra kur kas didesnės už kitų.
Liberalų sąjūdžio frakcija birželį siūlė kompromisą – užuot visiems koregavus sąnaudų dydį ir mokesčio tarifą, daugiausiai pajamų gaunantiems save įdarbinusiems asmenims įvesti pajamų „lubas“, kurias pasiekę, jie turėtų keisti veiklos formą.
Pasak liberalų, Finansų ministerijos duomenimis, 218 tūkst. individualiai dirbančių žmonių bendrai uždirbo 1,15 mlrd. eurų atskaičius sąnaudas – vidutiniškai 5,3 tūkst. eurų kiekvienas.