„Esame lyderiai pagal produktų rinkos reguliavimą, o tai rodo, kad pasirinkome tinkamą kryptį – EBPO teigia, kad geriau pagal šį indeksą vertinamų šalių ekonomikos yra produktyvesnės ir jų darbo rinkos auga nuosekliau“, – pranešime teigė ministrė Aušrinė Armonaitė.
Labiausiai supaprastintomis ir orientuotomis į ekonomikos augimą pripažintos Lietuvos, Švedijos ir Airijos rinkos reguliavimo sąlygos. Estai šiemet iš 12-tos vietos pakilo šešiomis pozicijomis ir užėmė šeštąją vietą, o latviai iš 11-tos nukrito į 14 vietą.
Palyginti su 2018-ųjų vertinimu, Lietuva didžiausią pažangą padarė valstybės valdomų įmonių srityje – šalis pakilo iš 33-čios vietos į 9-tą vietą.
Tarp EBPO valstybių Lietuva geriausiai įvertinta ir licencijų ir leidimų (1 vieta), administracinės ir reguliavimo naštos (5 vieta) ir verslo įsteigimo patogumo ir greičio aspektu (5 vieta).
EBPO Lietuvai yra rekomendavusi užtikrinti, kad valstybės ir savivaldybių įmonėms galiotų tokie pat teisiniai, finansiniai ir reglamentavimo reikalavimai, kaip ir privačioms įmonėms. Lietuva padarė pažangą ir šioje srityje – per penkerius metus šalis pakilo iš 37 į 29 vietą.
Indeksas atspindi šalies gebėjimą kurti konkurenciją skatinantį reguliavimą, padeda tarp šalių palyginti įvairių procedūrų, tokių kaip licencijų išdavimas, įmonės įsteigimas, greitį ir sukeliamą administracinę naštą.