Kaip skelbia euronews.com, labiausiai nuviliantys yra Italijos duomenys. Čia bedarbių skaičius prieš 2016 m. gruodį vykusį referendumą dėl konstitucinės reformos išaugo net 57 tūkst. ir pasiekė 11,9 proc. Tai blogiausias rezultatas per pastaruosius 17 mėnesių.
Didžiausia Europos ekonomika Vokietija paskutinį 2016 m. rudens mėnesį turėjo žemiausią nedarbo lygį euro zonoje – tik 4,1 proc. Prancūzijoje nedarbas taip pat šiek tiek smuktelėjo – nuo 9,7 proc. spalį iki 9,5 proc. lapkritį.
Didžiausios bedarbių gretos tarp euro zonos šalių vis dar yra Graikijoje (23,1 proc. 2016 m. rugsėjo duomenimis) bei Ispanijoje (19,2 proc.).
Ir taip Pietų Europai skaudi jaunimo nedarbo problema čia toliau gilėja. Lapkritį, lyginant su spaliu, jaunimo nedarbas ūgtelėjo tiek Prancūzijoje, tiek Italijoje.
Komentuodamas naujausius duomenis apie jaunimo nedarbą Europos Komisijos (EK) atstovas Christianas Wigandas aiškino, jog tokia padėtis kelia nerimą ir turi būti dedamos tolesnės pastangos šiai problemai spręsti.
Lietuva naujausioje „Eurostat“ paskelbtoje nedarbo statistikoje pernelyg neišsiskiria. Lapkritį čia darbo neturėjo 7,9 proc. žmonių – mažiau nei šiaurinėje kaimynėje Latvijoje (9,6 proc.), bet daugiau nei Lenkijoje (6 proc.) ir Estijoje (7,4 proc. spalio mėnesį).
Pats žemiausias nedarbo lygis iš visų ES šalių lapkritį buvo Čekijoje – 3,7 proc.