Lietuva su EK suderino subsidijų nukentėjusiam verslui schemą

Lietuva su Europos Komisija (EK) suderino naują subsidijų nuo koronaviruso krizės nukentėjusioms įmonėms schemą. Šiai paramai pradžioje numatyta 150 mln. eurų.
Pinigai
Pinigai / 15min nuotr.

Tai BNS patvirtino ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Anot jos, patvirtinimas iš EK gautas trečiadienį, artimiausiu metu taip pat tikimasi suderinti ir lengvatinių paskolų priemonę, kuriai kol kas numatyta 30 mln. eurų.

„Per rekordiškai trumpą laiką pavyko suderinti Europos Komisijos patvirtinimą subsidijų schemai – 150 mln. eurų. Taip pat šiandien laukiame patvirtinimo dėl paskolų schemos, gavome indikacijų, kad ji bus patvirtinta“, – BNS sakė A.Armonaitė.

„Paprastai ta procedūra užtrunka bent 15 dienų, o mums pavyko tą padaryti per mažiau nei per savaitę“, – pridūrė ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

Anot ministrės, įmonės paraiškas dėl paramos pagal naują schemą galės teikti jau sausio pradžioje, tikimasi, kad iškart po to prasidės ir mokėjimai.

Į subsidijas pretenduos įmonės, kurių apyvarta per pandemiją krito daugiau nei 30 proc.

Ministrė sako, kad ekonomikos ministerijos pagalbos verslui portfelis šiuo metu siekia 230 mln. eurų, tačiau ši suma dar gali išaugti.

„Mes jas šiuo metu rengiame. Aš dar pasakysiu – 230 mln. eurų yra ne riba. Mes ministerijoje, jos vidiniuose resursuose dar surasime lėšų, kurias nukreipsime į naujas pagalbos verslui priemones toms įmonėms, kurios yra ypatingai paveiktos“, – teigė A.Armonaitė.

Jos teigimu, papildomos paramos priemonės itin stipriai nukentėjusioms įmonėms galėtų būti tos pačios subsidijos, tik tuomet į jas pretenduotų bendrovės, kurių apyvartos kritimas būtų gerokai didesnis – pavyzdžiui, 80 ar 90 proc. Anot ministrės, subsidijos yra lankstesnė priemonė nei, pavyzdžiui, nuomos kompensavimas.

Aš dar pasakysiu – 230 mln. eurų yra ne riba.

„Tada verslas galėtų lanksčiau pasinaudoti. Tarkime, kas norės, galėtų nuomą kompensuoti, komunalinius, galbūt kažkokioms kitoms reikmėms galėtų išleisti, pavyzdžiui, darbuotojams. Subsidija būtų lankstesnė parama“, – tvirtino ji.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuo praėjusio trečiadienio Lietuvoje įsigaliojo griežtesnis karantino režimas – uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių ir vaistines, apribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų