Lietuvis atskleidė naują sukčiavimo schemą: aferistai slepiasi po „PayPal“

Kėdes internete parduoti nusprendęs Robertas susidūrė su sukčiais. Aferą jis suprato iškart, tačiau nutarė sukčius pavedžioti už nosies, kad atskleistų jų veikimo schemą. Apsimetėliai kėdžių pirkėjai iš Filipinų bandė iš Roberto išvilioti 140 eurų, klastodami „PayPal“ laiškus.
„PayPal“
„PayPal“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Įdėjau skelbimą, kad parduodu kėdes. Man angliškai parašė žinutę ir paprašė, kad susisiekčiau elektroniniu paštu“, – pasakojo kėdes už 160 eurų norėjęs parduoti Robertas.

Pirkėjai neva iš Filipinų ilgai nesvarstė – pranešė, kad kėdes pirks. Kai Robertas jiems išsiuntė per „PayPal“ prašymą sumokėti kainą, sukčiai tvirtino, kad pervedė net 340 eurų, iš kurių jis 140 eurų turės sumokėti transporto kompanijai, o likę pinigai atiteks jam.

Robertas įtaria juos didesnę sumą neva pervedus ne veltui – tikėtina, kad didesnis uždarbis turėjo paskatinti Robertą kuo greičiau baigti visus žingsnius, kad pinigai įkristų į jo „PayPal“ sąskaitą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„PayPal“ logotipas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„PayPal“ logotipas

Nors sukčiai ir tikino, kad pervedė pinigus, jie į Roberto sąskaitą neįkrito. Ir tam, kad jis pinigus gautų, neva turėjo įvykdyti kelis žingsnius. Kokius, jam patikslino „PayPal“. Tai yra, tie patys sukčiai, suklastoję „PayPal“ laišką.

Iš netikro „PayPal“ gautame laiške rašoma, kad pinigai įkris į Roberto sąskaitą tik tada, kai jis sumokės pervežimo kompanijai 140 eurų ir atsiųs jiems tą patvirtinantį kodą.

Sukčiai suklastojo ir pervežimo kompanijos laišką. „United Shipping Agency“ neva pasirūpins kėdžių pervežimu klientui, kai tik bus padarytas pavedimas per „Western Union“.

„Labai įdomi sistema, pirmą kartą man matyta. Nuo pat pradžių supratau, kad čia yra apgaulė. Man ne kartą teko parduoti prekę ir užsieniečiams, todėl aš puikiai žinau, kaip veikia „PayPal“ sistema. Man parašė neva „PayPal“, kad, jeigu aš noriu gauti nurodytą sumą (kažkodėl 340 eurų), turiu apmokėti transporto išlaidas (140 eurų) artimiausiame „Western Union“ padalinyje ir atsiųsti jiems kodą“, – pasakojo Robertas.

Sukčiai suklastojo ir pervežimo kompanijos laišką. „United Shipping Agency“ neva pasirūpins kėdžių pervežimu klientui, kai tik bus padarytas pavedimas per „Western Union“.

„PayPal“ apgavystės schema
„PayPal“ apgavystės schema

Robertas, supratęs klastą, pavedimo, žinoma, nedarė. O tada jam pradėjo plaukti laiškai, visiškai nebeprimenantys „PayPal“ bendravimo.

Štai viename jų įdėta atsitiktinė nuotrauka su antrankiais – vyrui neva gresia kalėjimas, jeigu jis neatliks pervedimo „Western Union“ padalinyje kuo skubiau.

„Raginame jus apsisaugoti nuo tokios gėdos ir pažeminimo, kuo greičiau atlikti pavedimą ir atsiųsti jo kodą“, – rašoma neva „PayPal“ laiške.

„PayPal“ apgavystės schema
„PayPal“ apgavystės schema

Tada Robertas suvaidino, kad iš tiesų nuvyko ir atliko pavedimą. Kai sukčiai ragino atsiųsti kvitą, Robertas su jais pasidalijo tokia nuotrauka:

„PayPal“ apgavystės schema
„PayPal“ apgavystės schema

„Nusiunčiau nuotrauką su vyrišku organu ir iškart nustojo rašyti man“, – 15min pasakojo Robertas.

Kadangi „PayPal“ yra populiari mokėjimo platforma, sukčiai ja bando pasinaudoti nuolatos. „Multi Channel Merchant“ aprašo 5 populiariausius sukčiavimo per „PayPal“ būdus.

Tarp jų yra ir sukčių polinkis „permokėti“ už prekę ir pareikalauti skirtumą grąžinti, taip pat suklastotus „PayPal“ laiškus, prašančius prisijungti prie sistemos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų