Už verslo įsteigimą Lietuvoje numatyta vienkartinė 10 000 eurų, o už vienos naujos darbo vietos įsteigimą – 5 000 eurų subsidija. Vienam pareiškėjui gali būti skiriama subsidija ne daugiau kaip už 10 darbo vietų, skirtų pagrindinei jo ekonominei veiklai vykdyti, įsteigimą.
„Rusijos invazija į Ukrainą tapo dideliu iššūkiu Ukrainos verslams, neigiamai paveikė ir Lietuvos ekonomiką. Siekdami padėti Ukrainos įmonėms, kurios dabar negali tęsti veiklos savo šalyje ir ieško galimybių išsikelti į kitas valstybes, siūlysime joms subsidijas, kurios būtų naudingos Lietuvos ekonomikai, kurs naujas darbo vietas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pagal priemonę „Subsidijos Ukrainos verslo subjektų įsteigtoms darbo vietoms Lietuvos Respublikoje“ pareiškėju gali būti juridinis asmuo, kurį ne anksčiau kaip 2022 m. vasario 24 d. Lietuvoje įregistravo Ukrainos bendrovė.
Šios bendrovės vidutinės metinės pajamos ar turimo turto vertė per paskutinius trejus finansinius metus buvo ne mažesnė nei prašoma subsidijos suma, o darbuotojų skaičius 2021 m. pabaigoje buvo ne mažesnis nei 20.
Pareiškėjas įsipareigoja ne vėliau kaip iki šių metų lapkričio 1 d. įsteigti ne mažiau nei 10 darbo vietų, skirtų pareiškėjo pagrindinei ekonominei veiklai vykdyti.
Į subsidiją gali pretenduoti įmonės, kurių akcininkai ir jų valdybų nariai nėra įtraukti į sąrašus asmenų, kuriems taikomos bet kokios Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, Lietuvos, JAV ar kitos sankcijos.
Planuojama, kad priemonė startuos artimiausiu metu po koncepcijos patvirtinimo. Ją administruos VšĮ „Investuok Lietuvoje“.