Lietuvoje gyvenęs vokietis kraupsta dėl atlyginimų ir kainų: kaip jūs išgyvenate?

Socialiniame tinkle „Youtube“ plinta vaizdo įrašas, kuriame vokietis vaizdo įrašų tinklaraštininkas angliškai reiškia nuostabą kalbėdamas apie lietuviškus atlyginimus ir kainas. Jis tikina, kad Vokietijoje žmonės uždirba vidutiniškai 3,5 karto daugiau, tačiau kainos jų šalyje didesnės tik nežymiai. Jis nesupranta, kaip lietuviai sugeba išgyventi esant tokioms pajamoms ir kainoms.
Parduotuvė
Parduotuvė / 123rf.com nuotr.

Savo „Youtube“ kanale „Exhoschi“ prisistatantis vokietis vyras iki šiol daugiausia skelbė vaizdo įrašus apie automobilių vairavimą arba anglų kalbos pamokas. Tačiau gegužės 3 d. jis įkėlė vaizdo įrašą, kuriame stebisi lietuvių pragyvenimu, kuriam pagrįsti jis neranda logiškų paaiškinimų.

„Kai neturiu atsakymo, tai veda mane iš proto. Apie ką kalbu – tai skirtumas tarp Vokietijos ir Lietuvos. Gyvenau abiejose šalyse, todėl turiu pakankamai patirties. Tačiau – didelis klaustukas dėl finansų. Berlyne vidutinis atlyginimas yra 2230 euro, o vidutinis atlyginimas Lietuvos sostinėje Vilniuje – 636 eurai. Skirtumas siekia 3,5 karto. Vadinasi, ir produktai Lietuvoje turėtų būti bent 3,5 karto pigesni nei Vokietijoje, tačiau tikrai taip nėra, netgi atvirkščiai. Matematiškai tai visiškai nepaaiškinama“, – teigia vokietis.

VIDEO: Vilnius vs. Berlin - Living Costs Battle (Magic Lithuania)

Jis skaičiuoja, kad nebrangiame restorane Berlyne patiekalas kainuoja 8 eurus, Lietuvoje – 7 eurus. Kapučino kava Berlyne kainuotų 2,5 euro, o Vilniuje – 1,94 euro.

Bulvės Berlyne kainuoja 1,35 euro, o Vilniuje – 0,43 euro. Ir tai, ko gero, pirmas ir bene vienintelis dalykas, kurio kainos atitinka pajamų skirtumą.

„Tai šiek tiek pigiau, bet ne tris kartus pigiau. O jei nueitum į parduotuvę nusipirkti pieno, Berlyne jis kainuotų 0,73 euro, Lietuvoje – 0,79 euro – tai netgi brangiau. Kas vyksta? Tas pats su alumi, Berlyne alus kainuoja 0,87 euro, Vilniuje – 0,92 euro. Sporto klubo abonementas Berlyne – 24 eurai, Vilniuje – 44 eurai“, – teigia „Exhoschi“.

Jis pastebi ir teigiamų dalykų: internetas Berlyne kainuotų 23 eurus, o Vilniuje – 10 eurų.

„Sutaupai 13 eurų, ir tai miela. Aišku, sakau ironiškai. Na, ir pats nuostabiausias dalykas – bulvės. Bulvės Berlyne kainuoja 1,35 euro, o Vilniuje – 0,43 euro. Ir tai, ko gero, pirmas ir bene vienintelis dalykas, kurio kainos atitinka pajamų skirtumą. Dar jei patikrinsite svogūnus, Berlyne jie kainuoja 1,28 euro, o Vilniuje 0,39 euro“, – skaičiuoja vokietis.

Anot jo, legaliai dirbant Lietuvoje tektų gyventi labai mažame bute, valgyti vien bulves ir svogūnus, drabužių būtų galima įsigyti itin retai, o keliauti apskritai netektų – „tektų daug kentėti“.

„Exhoschi“ stebisi, kodėl Vilniuje tiek daug prabangių automobilių. Esą jam gyvenant Lietuvoje visiškai neatrodė, kad žmonės galėtų sau mažiau leisti – galbūt jam pasisekė bendrauti tik su tokiais žmonėmis, svarstė vyras.

„Iš kur tie pinigai – ar jie ateina iš kitų valstybių? Nes daug lietuvių dirba JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje. Gal jie atsiunčia pinigus šeimai ir jie gyvena iš tų pinigų? Pamenu žmogų, kuris sakėsi važiavęs į Norvegiją rankomis rinkti braškių už 18 eurų per valandą. Tas pats darbas Lietuvoje apmokamas 3 eurais per valandą. Yra šioks toks skirtumas“, – sako „Exhoschi“.

Su Lietuva susipažinęs vokietis vertina, kad net jei dėl šešėlinės ekonomikos realūs atlyginimai siekia 900 eurų, kainų skirtumas, palyginti su atlyginimu, vis tiek išlieka itin didelis.

„Visiškai nesuprantu, kas čia vyksta. Tai didžiausias klaustukas. Ir taip, jei esi lietuvis ir žinai, kaip tai padaryti, parašyk, kaip tu išgyveni, kaip tu atlieki matematiškai neįmanomus skaičiavimus“, – teigia vokietis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai