Į Lietuvą žengia 25 naujos tarptautinės įmonės, o 28 jau veikiančios bendrovės patvirtino plėtros planus, pranešė užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“.
„Investuok Lietuvoje“ vadovo Elijaus Čivilio teigimu, praėjusiais metais Lietuva aktyviai mezgė ekonominius ryšius su Azijos rinkomis – Japonija, Pietų Korėja ir Taivanu. Jaučiamas susidomėjimas iš pažangios gamybos, mikromobilumo ir gyvybės mokslų sričių.
„Pastaraisiais metais stebime didelį Taivano mikromobilumo žaidėjų susidomėjimą Lietuva – pernai turėjome tiek bendrų industrinių renginių, tiek vizitų. Japonijoje taip pat matome pažangios gamybos projektų plėtros galimybių – siekiame skleisti žinią apie Lietuvos potencialą, megzti ir palaikyti santykius su potencialiais investuotojais“, – pranešime sakė jis.
Per 2023 metus patvirtinti šeši gamybos projektai, iš kurių penki – esamų bendrovių plėtra. Ventiliacijos ir kondicionavimo įrangą gaminanti „Systemair“ plečia gamyklą Ukmergėje ir planuoja sukurti apie 260 naujų darbo vietų. Augintiniams skirto ėdalo gamintoja iš Ukrainos „Kormotech“ planuoja išplėsti veiklą Kėdainiuose ir samdyti dar 200 specialistų, o Latvijos kapitalo trinkelių, betono gaminių gamintoja „Brikers“ šalia Vievio baigia statyti naują gamyklą.
Praėjusiais metais taip pat patvirtinti du projektai gyvybės mokslų srityje. Vienas iš jų – sveikatos priežiūros produktų bendrovė „Hollister Lietuva“, kuri investavo 23,6 mln. eurų į gamybos technologijas.
2022 metais Lietuvoje patvirtinti 56 TUI projektai, planuota sukurti 4,94 tūkst. darbo vietų ir investuoti 134 mln. eurų.
„Investuok Lietuvoje“ duomenimis, TUI per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje suplanuota sukurti per 23 tūkst. naujų darbo vietų ir investuoti 750 mln. eurų į ilgalaikį turtą.