Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos bankas sukūrė stalo žaidimą „Sukčių voratinklis“ – mokys neatiduoti pinigų apgavikams

Prie iniciatyvos „Bibliotekų knygų Kalėdos“ jungiasi Lietuvos bankas (LB) – perduoda pusę tūkstančio egzempliorių strateginio stalo žaidimo „Sukčių voratinklis“. Šis LB Finansinio raštingumo centro iniciatyva sukurtas žaidimas – unikali priemonė gyventojams mokytis, kaip sukčiams neatiduoti savo pinigų ar asmeninių duomenų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
LB valdybos pirmininko pavaduotoja, finansinio raštingumo sritį kuruojanti Julita Varanauskienė, LB Finansinio raštingumo centro vadovė dr. Viktorija Dičpinigaitienė, LB valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus
LB valdybos pirmininko pavaduotoja, finansinio raštingumo sritį kuruojanti Julita Varanauskienė, LB Finansinio raštingumo centro vadovė dr. Viktorija Dičpinigaitienė, LB valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus / Lietuvos banko nuotr.

„Finansiniai sukčiai yra aktyvūs, sugalvoja vis naujų veikimo būdų ir kasmet išvilioja milijonus eurų iš Lietuvos gyventojų. Mokėti atpažinti sukčius yra labai svarbu kiekvienam, nes, norint neprarasti savo pinigų ar asmens duomenų, reikalingas kiekvieno asmeninis atsparumas“, – akcentuoja dr. Viktorija Dičpinigaitienė, LB Finansinio raštingumo centro vadovė.

Pernai mūsų šalyje sukčiai iš gyventojų išviliojo 12 milijonų eurų, rodo Lietuvos bankų asociacijos duomenys. Tad akivaizdu, kad gyventojams trūksta įgūdžių atremti sukčių atakas.

„Daug kalbame apie finansinių sukčių veikimo būdus, mokome žmones juos atpažinti, bet vis tiek jie pakliūna į sukčių pinkles. Tik atidavę pinigus supranta, kad pateko į sukčių schemą, apie kurią yra jau ne kartą girdėję. Tad vien žinoti nepakanka, reikia praktikuotis atpažinti sukčių veikimo būdus ir taip ugdytis įgūdžius, ir, be abejonės, būtina nuolat išlikti budriems“, – sako dr. V. Dičpinigaitienė.

Pasak jos, stalo žaidimas – smagus būdas mokytis atpažinti sukčius, pramogaujant kartu su šeima, draugais ar kolegomis. Žaidimą „Sukčių voratinklis“ gali žaisti nuo dviejų iki šešių žmonių, nuo 12 metų iki bet kurio amžiaus. Žaidžiančiųjų tikslas – įsijausti į sukčių gaudytojų vaidmenį ir išnaikinti Lietuvą apraizgiusį sukčių voratinklį. Kartu su žaidimu pateikiama ir edukacinė informacija bei patarimai, kaip neužkibti ant sukčių kabliuko, kokie būna sukčiavimo tipai, ką daryti, jei visgi pakliuvote sukčiams į rankas.

V. Dičpinigaitienė sako neįsivaizduojanti geresnės vietos žmonėms pasiekti šį stalo žaidimą nei bibliotekos – tai yra visuomenės švietimo centrai, kurie prieinami kiekvienam gyventojui. „Tai, kad žaidimas atsidurs bibliotekose, šalia knygų, simbolizuoja, kad finansinis raštingumas yra neatsiejama šiuolaikiniam žmogui būtino bendrojo išsilavinimo dalis“, – sako ji.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė dr. Laura Juchnevič džiaugiasi, kad ne tik didelių, bet ir mažų miestelių ir kaimų gyventojai galės rasti šį žaidimą bibliotekose ir pasiskolinti jį pažaisti namuose. „Bibliotekų knygų Kalėdos – puiki proga dalintis žiniomis ir gerosiomis patirtimis. Lietuvos banko stalo žaidimas, skirtas finansiniam raštingumui stiprinti, vainikuoja šių metų bibliotekų darbą organizuojant gyventojų medijų ir informacinio raštingumo mokymus. Lietuvos bankui dėkojame už fantastinę idėją, o gyventojus kviečiu sekti informaciją apie naująjį stalo žaidimą artimiausioje bibliotekoje“, – sako ji.

Šiuo metu žaidimas keliauja į bibliotekas, pirmiausia jis pasieks apskričių bibliotekas didžiuosiuose miestuose, vėliau bus paskirstytas į filialus. Bibliotekų, kuriose bus galima rasti stalo žaidimą, sąrašas bus skelbiamas ir tinklapyje www.lb.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais