Pasaulio klimato fondo komunikatą pasirašiusios organizacijos sutarė dėl tarpinių tikslų, susijusių su anglies dvideginio (CO2) emisijų mažinimu, iškėlimo, bendradarbiavimo nuolat didinant 1,5 C kriterijų atitinkančių bendrovių, produktų ir fondų dalį, dalijimosi gerąja praktika bei strategijomis, kurios leistų kryptingai plėsti žalumo kriterijus atitinkančias investicijas.
„Įsibėgėjanti žalioji transformacija koreguoja daugelio ekonomikos sričių veiklos prioritetus. Nulinė emisija – tikslas, kurio link eisime ne vienerius metus, tad pažangos stebėsena ir ambicingų tarpinių uždavinių iškėlimas yra itin reikšmingi. Siekdamas sukurti žalinimui palankią aplinką, finansų sektorius turi glaudžiai bendradarbiauti su valstybe ir verslu. Partnerystė su Pasaulio klimato fondu bei dalijimasis gerąja praktika mums yra dar viena svarbi ilgalaikio proceso dalis“, – įsitikinusi dr. Eivilė Čipkutė, LBA prezidentė.
Tvarumas – viena iš strateginių LBA veiklos sričių ir vertybinis orientyras. Bendriems sektoriaus klausimams gvildenti asociacijoje šiemet įsteigtas Tvarumo komitetas. Asociacija inicijuoja praktines diskusijas bei renginius visuomenei žalinimo temomis. Dėmesys tvarumui atspindėtas ir šiemet atnaujintame organizacijos vizualiniame identitete.
„Finansų sektoriaus mobilizavimas yra esminė sąlyga, siekiant įgyvendinti Paryžiaus susitarimą. Žvelgiant į ateitį, įgyvendinti žaliąją transformaciją ir nulinės emisijos tikslus iki 2050 metų yra neįmanoma be pažangių trumpalaikių tikslų, numatytų 2025 ir 2030-iesiems“, – akcentuoja Jensas Nielsenas, Pasaulio klimato fondo vadovas, šiemet pristatantis iniciatyvą ir jos dalyvius COP 26 programos renginyje.
Spalio 31 d.– lapkričio 12 d. vykstančioje COP 26 dalyvauja 197 Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos (UNFCCC) šalys. Jos apžvelgia pažangą, padarytą vykdant įsipareigojimus, susijusius su Paryžiaus susitarime nustatytu tikslu – siekti, kad visuotinis atšilimas būtų gerokai mažesnis nei 2 C, palyginti su ikipramoninio laikotarpio lygiu, ir dėti pastangas, kad temperatūra nepadidėtų daugiau kaip 1,5 C. Šalių derybų rezultatai bus sudėti į baigiamąjį dokumentą, kuris bus priimtas konferencijos pabaigoje.