Ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju, šalies ekonomika pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką smuktelėjo 0,2 proc., antrąjį įvertį paskelbė Statistikos departamentas, įvertinęs BVP komponentus gamybos, išlaidų ir pajamų metodais.
Anksčiau skelbta, kad Lietuvos BVP ketvirtąjį ketvirtį, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus sumažėjo 1,3 proc., tačiau per ketvirtį augo 1,2 procento.
Statistikų teigimu, vertinant gamybos metodu, ketvirtąjį ketvirtį didžiausią neigiamą įtaką BVP pokyčiui turėjo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo bei kitos aptarnavimo veiklos įmonių rezultatai.
Vertinant BVP išlaidų metodu, ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju ketvirčiu, namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos padidėjo 0,4 proc., valdžios sektoriaus galutinio vartojimo išlaidos sumažėjo 0,3 proc., bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas (investicijos) padidėjo 10,6 procento. Prekių ir paslaugų eksportas bei importas padidėjo atitinkamai 0,5 proc. ir 2,3 procento.
2020 metais BVP to meto kainomis sudarė 48,8 mlrd. eurų ir buvo 0,8 proc. mažesnis nei 2019 metais. Anksčiau skelbta, kad per praėjusius metus Lietuvos ekonomika susitraukė 1,3 procento.