„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Lietuvos energijos“ obligacijas – visai šalies finansų rinkai naudingas žingsnis

Valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ planuojamos išleisti obligacijos bus siūlomos ir tarptautiniams investuotojams, o tai didins šalies valdomų įmonių žinomumą ir patikimumą užsienio institucinių investuotojų akyse, teigia valdymo įmonės „INVL Asset Management“ obligacijų fondų valdytojas.
Šiomis dienomis Lietuvos elektrinės du blokai dirba maksimaliu režimu.
Lietuvos energija / „Lietuvos energijos“ nuotr.

Karolio Kybarto teigimu, tikėtina, kad „Lietuvos energijos“ obligacijų išleidimas gali tapti teigiamu precedentu ir postūmiu kitoms valstybės valdomoms įmonėms ateityje pasinaudoti šiuo finansavimo instrumentu.

„Lietuvos energijos“ obligacijos taps ilgiausios trukmės, aukščiausio kredito reitingo ir didžiausio pajamingumo šiuo metu esančiomis Baltijos šalių valstybės valdomų įmonių obligacijomis“, – pranešime spaudai sakė K.Kybartas.

Jis prognozavo, kad priklausomai nuo emisijos trukmės, „Lietuvos energijos“ obligacijų pajamingumas sieks 1,3–1,6 proc., arba apie 0,6-0,7 proc. daugiau nei Lietuvos vyriausybės panašios trukmės obligacijų pajamingumas, o tai atitinka premijos lygį, kurį istoriškai siūlė „Latvenergo“ obligacijos lyginant su Latvijos VVP.

Karolis Kybartas
Karolis Kybartas

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor's“ suteikė „Lietuvos energijai“ investicinį BBB+ reitingą – vos vienu laipteliu žemesnį reitingą nei Lietuvos vyriausybei. (A-). „Lietuvos energija“ leidžia vadinamąsias „žaliąsias obligacijas“, už kurias gauti pinigai bus panaudoti investicijoms į žaliosios energetikos plėtrą.

Pasak K.Kybarto, išleisdama obligacijas, „Lietuvos energija“ įstoja į gretas su kitomis Baltijos regiono energetikos gigantėmis „Eesti Energia“ ir „Latvenergo“ bei Estijos elektros ir dujų sistemos operatoriumi „Elering“, kurios šį skolinimosi instrumentą naudoja jau ne vienerius metus.

„Kalbant apie įmonės skolos struktūrą, „Lietuvos energija“, lyginant su šio sektoriaus įmonėmis kaimyninėse šalyse, turi gana žemą skolos lygį – grynosios skolos ir EBITDA santykis siekia vos 1,3 karto, tačiau pati skolos struktūra yra mažiau diversifikuota“, – teigė „INVL Asset Management“ fondų valdytojas.

Pasak jo, šiuo metu „Lietuvos energija“ skolai valdyti naudoja išskirtinai tik bankų paskolas, o didžioji dalis skolos turės būti grąžinama per artimiausius penkerius metus. Išleisdama naują septynerių-dešimties metų trukmės obligacijų emisiją, įmonė ne tik diversifikuoja kreditorių sąrašą, tačiau ir pasinaudoja proga prailginti vidutinę skolos trukmę vis dar istoriškai žemų palūkanų aplinkoje.

„Lietuvos energijos“ obligacijų platinimas numatomas per 2017 metų antrą pusmetį, po „Lietuvos energijos“ vadovybės susitikimų su investuotojais, kurie vyks nuo birželio 29 iki liepos 5 dienos. Išplatintas žaliąsias obligacijas ketinama listinguoti Liuksemburgo ir „Nasdaq“ Vilnius vertybinių popierių biržose.

Tiek programos, tiek išleidžiamų žaliųjų obligacijų platintojais „Lietuvos energija“ pasirinko bankininkystės grupę „BNP Paribas“ ir SEB banką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“