Kovo mėn. pasibaigus trečiajam tarptautiniam kvietimui teikti projektų paraiškas, Lietuvos rezultatai džiugina. Buvo pateiktos 8 Lietuvos dalyvių paraiškos. Lietuvių projektai kartu su užsienio partneriais inicijuojami šiose srityse: robotikos, fotonikos, biotechnologijų ir elektronikos inžinerijos. Konkurse dalyvauja įmonės: UAB „SneakyBox“, UAB „Lumilita“, UAB „Automix“, UAB „Ferentis“, MB „Biogeba“, UAB „Blue Ocean Robotics“, UAB „Standa“, UAB „Elas“, o taip pat mokslo institucijos: Europos antreprenerystės ir inovatyvių studijų institutas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Aleksandro Stulginskio universitetas.
Lietuvos dalyvavimo EUROSTARS programoje patirtis rodo, jog per trejų metų trukmės projekto laikotarpį yra didelė tikimybė parengti rinkai pasaulinio lygio produktą, procesą ar paslaugą.
Šiame etape nėra aišku, kiek paraiškų bus patvirtinta po nuodugnaus tarptautinių ekspertų vertinimo bei aukštų pareigūnų sprendimo, tačiau tikimasi, kad projektai parengti kokybiškai ir ketinamos kurti inovacijos mūsų šalyje nustebins užsienio ekspertus. Patvirtinti projektai startuotų jau š. m. rudenį.
Ankstesniame etape buvo atrinkti 3 projektai, kuriuose dalyvauja įmonės iš Lietuvos. Tarp sėkmingų įmonių pateko UAB „Biotechpharma“, kuri dalyvauja net dvejuose projektuose, UAB „Aedilis“ ir UAB „Narvija“ kartu su partneriais iš Latvijos. Šie įmonių projektai startuos jau šį pavasarį.
Lietuvos dalyvavimo EUROSTARS programoje patirtis rodo, jog per trejų metų trukmės projekto laikotarpį yra didelė tikimybė parengti rinkai pasaulinio lygio produktą, procesą ar paslaugą.
Viena sėkmingiausių Lietuvos aukštųjų technologijų bendrovių UAB „Ekspla“, gaminanti pažangius lazerius, lazerines sistemas ir komponentus, gali džiaugtis sėkmingai užpildžiusi dar vieną segmentą tarptautinėje rinkoje. Įmonė pirmoji pasaulyje pradėjo pardavinėti naujos kartos femtosekundinius skaidulinius lazerius. Produktą sukurti padėjo Vienos technikos universitetas (Austrija), o didelę dalį finansavimo projekto partneriai gavo iš programos EUROSTARS. Bendras projekto su užsienio partneriais biudžetas siekė 1,3 mln. eurų. Projekto finansavimo šaltiniai: Europos Komisijos, Lietuvos biudžeto ir pačių įmonių nuosavos lėšos. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros skiriamos lėšos vienam projektui siekia iki 300 tūkst. eurų.