Lietuvos verslas nerimauja dėl ES ir JK derybų baigties

Lietuvių politikai ir verslininkai viliasi, kad ir pasitraukusi iš Europos Sąjungos Jungtinė Karalystė (JK) išliks atvira ir dalyvaujanti bendroje rinkoje. Bet rengiamasi ir galimam vadinamajam kietajam „Brexit“, kai JK ne tik neprisidės prie bendrijos finansų, bet ir gerokai apribos galimybes į ją atvykti dirbti, taip pat nustatys griežtesnes prekybos su ES taisykles, rašo „Verslo žinios“.
Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos vėliavos
Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos vėliavos / „Scanpix“/AP nuotr.

„Nesinori visko piešti juodomis spalvomis, bet apie ateitį šiandien galvoti ramiai neišeina. „Brexit“ klausimas, Prancūzijos, Vokietijos ir kitų šalių bandymai pabranginti ir apsunkinti mūsų darbą nestiprina pasitikėjimo nei esama situacija, nei ateitimi. Tikėtina, kad jei kils didesnių problemų dėl Britanijos, sumažės prekyba ten, dalis įmonių ieškos naujų rinkų dirbti“, – sako tarptautinio vežimo bendrovės „Samarina“ vadovas Mindaugas Kapleris.

„Pernai nemažą dalį produkcijos pardavėme Didžiajai Britanijai. Tiesa, dėl valiutų kursų svyravimo „Brexit“ mums tapo nemažu išbandymu, todėl kainyną pakeitėme iš svarų į eurus. Nemanome atsisakyti šios didelės, įvairios, turinčios stiprią perkamąją galią rinkos – reikia tik mokytis suvaldyti riziką. Vis dėlto neramu, kuo baigsis ES ir JK derybos“, – sako bendrovės „Grafų baldai“ vadovas Kęstutis Mikalauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų