Lietuvos verslas prisistato didžiausioje pramonės parodoje Hanoveryje

Vokietijoje vienoje didžiausių pasaulyje pramonės parodų „Hannover Messe 2023“ prisistato ir Lietuvos verslas. Su verslo misija čia lankęsis ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis potencialiems investuotojams pristatė Lietuvos verslo ir investavimo ekosistemą, rašoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime spaudai.
Panevėžio pramonės rajonas
Panevėžio pramonės rajonas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Lietuva išlieka patraukli vieta investuoti. Tai rodo faktas, kad pernai į Lietuvą atėjo 30 naujų įmonių, o dar 27 šalyje jau veikiančios bendrovės patvirtino plėtros planus. Aukštos kvalifikacijos specialistai, gerai išvystyta logistikos ir tvirta skaitmeninė infrastruktūra, mokesčių lengvatos daro Lietuvą patrauklia ateities gamybos, automobilių pramonės, paslaugų centrų investicijų vieta bei puikiai tinka ambicingiems verslininkams“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras K.Žemaitis.

Lietuva taip pat užima 6 vietą pagal pasaulinio kibernetinio saugumo indeksą ir 6 vietą pagal mokesčių konkurencingumo indekso reitingą tarp 38 Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių.

Viceministras parodoje aplankė Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos LINPRA, vienijančios apie 140 narių – gamybos įmonių, technologinių paslaugų teikėjų, švietimo ir mokslo įstaigų – stendą. Šiemet parodoje jungtiniame stende dalyvauja 8 mūsų šalies bendrovių ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovai.

„Dalyvaudami Hanoveryje su LINPRA nariais reprezentuojame Lietuvą kaip inžinerinę šalį, o šiais metais siekiame dar labiau formuoti savo identitetą tarptautiniu mastu: Lietuva 2030-aisiais – inžinerinė šalis. Mūsų įmonės turi didelį potencialą, yra konkurencingos globalioje rinkoje ir vertės tiekimo grandinėse. Apie tai kalbėjome viename iš Lietuvai pristatyti skirtų šios parodos renginių, taip pat dalyvaujame verslo atstovų (angl. „B2B“) susitikimuose su Vokietijos įmonėmis ir siekiame užmegzti mūsų verslui naudingų ryšių“, – komentuoja LINPRA direktorius Darius Lasionis.

K.Žemaitis taip pat dalyvavo Vokietijos pramonės ir prekybos rūmų sąjungos organizuotoje diskusijoje apie laisvąją prekybą sudėtingais laikais ir pakvietė Vokietijos verslo atstovus apsilankyti kitais metais Vilniuje, „Litexpo“ centre, vyksiančioje technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų parodoje „Balttechnika 2024”.

Balandžio 17–21 d. Hanoveryje vykstančioje pasaulinėje pramonės mugėje apie 4000 įmonių iš mechanikos inžinerijos, elektros, skaitmeninės pramonės ir energetikos sektorių demonstruoja klimatui neutralios pramonės technologijas ir sprendimus.

Vokietija yra didžiausia investuotoja Lietuvoje – jos tiesioginės investicijos siekia 5,6 mlrd. eurų. Prekybos apyvarta tarp šalių pernai siekė 9,7 mlrd. eurų. Tai trečia didžiausia Lietuvos prekybos partnerė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų