Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos Vyriausybė galėjo pasiskolinti pigiau, teigia analitikai

Lietuvos Vyriausybės vasario pradžioje išplatintų 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas per mažiau nei pusę mėnesio nukrito 0,5 procento ir, prognozuojama, smuks toliau.
Doleriai
Doleriai / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Tai signalizuoja, kad Vyriausybė beveik 2 mlrd. JAV dolerių (5 mlrd. litų) galėjo pasiskolinti ir pigiau, ketvirtadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Vyriausybės 10 metų trukmės obligacijos JAV doleriais, kurių pelningumas platinimo metu siekė 7,625 proc., o kaina – 98,273 proc. nominalios vertės, trečiadienį rinkoje buvo jau 3,22 proc. brangesnės (101,44 proc nominalios vertės), tad nauji pirkėjai tegautų 7,1 proc. metų pajamingumą.

„Išaugusi obligacijų kaina rodo, kad galbūt buvo galima pasiskolinti pigiau. Aišku, gaila, kad dar kartą emisija platinta esant nepalankiems išoriniams veiksniams: 2009-ųjų birželį obligacijų platinimas sutapo su blogomis naujienomis Latvijoje, o šį kartą – su visais Graikijos įvykiais“, – sakė „Swedbanko“ finansų makleris Mantas Nekrašas.

SEB banko Kapitalo rinkos skyriaus vadovas Vytautas Ašaka teigė, kad JAV dolerių palūkanų ir Lietuvos skolų rizika nuo vasario 4 dienos nekito, tad obligacijų kainos augimą lėmė didelė obligacijų paklausa tarp investuotojų.

Anot V.Ašakos, už Lietuvos Vyriausybės siūlytą kainą obligacijų paklausa gerokai viršijo jų pasiūlą, todėl buvo galima siūlyti mažesnes palūkanas, kurios vis tiek būtų pritraukusios pakankamą investuotojų skaičių.

Analitikai vertina, kad pagal turimus kredito reitingus Lietuvos obligacijų pajamingumas yra vienas patraukliausių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos