Anot jos, Liuksemburgo premjeras Xavier Bettelis, remdamasis Europos Sąjungos (ES) teisės aktu, kuris buvo priimtas dar 1965 metais, šią teisę pareiškė ES Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui ir Europos Komisijos (EK) vadovui Jeanui Claude Junckeriui adresuotame laiške.
„Liuksemburgo reikalavimas tapti EBI buveine tėra šio susitarimo, kuris galioja ir šiandien, įgyvendinimas“, – pareiškė atstovė spaudai.
„Norime, kad 1965 metų sprendimo būtų laikomasi, todėl sakome, kad naująja EBI buveine turėtų tapti Liuksemburgas.“
Nors apie norą pasitraukti iš ES Didžioji Britanija oficialiai paskelbė tik prieš dieną, šiuo Liuksemburgo pareiškimu tarp ES šalių jau prasideda arši kova dėl Jungtinėje Karalystėje šiuo metu įsikūrusių bloko institucijų.
Žiniasklaidoje buvo skelbta, kad tapti EBI buveine taip pat gali pretenduoti Amsterdamas, Dublinas, Frankfurtas, Paryžius ir Viena.
ES finansų reguliavimo institucijos būstinėje Londone dirba 170 žmonių.
Pernai birželį įvykusiame referendume britai pasisakė už pasitraukimą iš ES. Tai šokiravo visą pasaulį ir kelis bankus paskatino paskelbti apie planus darbo vietas iš Londono perkelti į žemyninę Europos dalį.
Trečiadienį Londonas pradėjo oficialų išstojimo iš ES procesą.
EBI turbūt yra labiausiai žinoma dėl reguliariai atliekamo ES finansų sektoriaus testavimo nepalankiausiomis sąlygomis, kuriam investuotojai ir reguliavimo institucijos po pasaulio finansų krizės ėmė skirti itin daug dėmesio.
Kad EBI buveinė yra Londonas, nustatyta ES teisės aktuose, todėl jai perkelti taip pat reikės priimti atitinkamą teisės aktą.