Jis svarstytų panašaus kalibro kaip aukštųjų technologijų įmonės „Teltonika“ projektams reikalingus žemės sklypus parūpinti maždaug tokiu tempu, kaip ir gynybos pramonės investicijoms.
„Panašiu metu Lietuvoje turime kelis projektus – „Rheinmetall“ ir „Teltonikos“. Manau, daug kas sutiktų, jog jie abu yra valstybei svarbūs investiciniai projektai, abu turi pripažinimą, tačiau kažkodėl vienam neužkliuvus su žemės keitimo procedūromis, turint geresnį reglamentavimą, kitas stringa būtent turint vieną iš priežasčių žemės paskirties keitimą“, – interviu BNS sakė L. Savickas.
„Tikrai diskusija verta detalesnio įvertinimo – kaip išsaugant viešojo intereso balansą, užtikrinti, kad procedūros yra tokios, kurios svarbiems investiciniams projektams yra kiek įmanoma greitesnės“, – pridūrė jis.
Mažinti biurokratijos naštą verslui žadantis politikas tikina, jog nuo investicijas stabdančių kliūčių nagrinėjimo prasidės daugelis jo darbo dienų bei žada imtis lyderystės planuojamoje steigti vyriausybinėje debiurokratizacijos komisijoje.
Tuo metu padėti smulkiajam verslui skirtas ombudsmenas, geriausiu atveju, darbus galėtų pradėti apie 2026-iuosius, pabrėžia naujasis Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovas.
Jis taip pat žada ieškoti didesnio finansavimo turizmo skatinimo agentūrai „Keliauk Lietuvoje“, stiprinti Lietuvoje neišplėtotą konferencijų turizmą.
Kitos interviu temos:
- Planai didinti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros finansavimą;
- Biurokratijos mažinimo komisija;
- Smulkaus ir vidutinio verslo ombudsmenas;
- Startuolių ekosistemos plėtra;
- „Rheinmetall“ ir kitų gynybos pramonės investicijų svarba;
- Nauji bankai Lietuvoje;
- PVM lengvatos maitinimo įstaigoms grąžinimas.