„Jokios papildomos naujos informacijos nėra, visą informaciją mes susirinkome, įskaitant (informaciją – red. past.) iš visų institucijų. Sprendime, leisti ar neleisti įmonei veikti Lietuvoje, dalyvavo 14 institucijų. Sprendimas leisti yra priimtas du kartus (...) Galimas, be abejo, turbūt persvarstymas, jeigu atsirastų papildoma informacija. Šiuo metu Lietuvos bankas jokios papildomos informacijos neturi“, – BNS sakė M.Jurgilas.
Jis pabrėžė, kad šiuo metu centrinis bankas neįžvelgia reikalo tikrinti „Revolut“ pateiktų duomenų.
„Mes neturime jokio pagrindo koreguoti ar tikrinti. Mes esame pastoviame kontakte ir dirbame toliau pagal tą procesą, kurį numato teisės aktai“, – sakė M.Jurgilas.
LRT antradienį paskelbus, kad „Revolut“ vadovo Nikolajaus Storonskio tėvas dirba „Gazprom“, M.Jurgilas sako, jog didelė dalis LRT pateiktos informacijos jau buvo prieinama viešai.
„Mes vadovaujamės informacija, kuri yra mums pateikiama. Kokia informacija buvo pateikta, aš negaliu komentuoti. Tiktai galiu pasakyti vieną dalyką, kad didžiąja dalimi LRT tyrimas yra viešai prieinama informacija, su kuria buvo galima susipažinti prieš keletą metų. (...) Lietuvos bankas vertina ne asmeninius ryšius, o rizikas finansiniam stabilumui ir įmonės veiklai“, – teigė M.Jurgilas.
Anot jo, šiuo atveju kyla pavojų ne dėl „Revolut“ veiklos Lietuvoje, o dėl keliamo nepasitikėjimo šalies finansų sistema.
„Mes matome riziką dėl keliamo nepasitikėjimo Lietuvos finansine sistema ir institucijomis, kurios atsakingos už tai“, – kalbėjo LB valdybos narys.
LRT tyrime keliamas klausimas ir dėl „Revolut“ serverių buvimo vietos. Bendrovės atstovai tikina, kad visi jų serveriai yra tik Jungtinėje Karalystėje ir ES, o Rusijoje jų nėra.
Prieš mėnesį Lietuva pirmoji Europoje suteikė specializuoto banko licenciją bendrovei „Revolut“. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas po to kreipėsi į teisėsaugą ir žvalgybą, kad šie patikrintų bendrovės verslo modelį ir galimus saitus su Rusijos politikais.