„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

M.Majauskas: partinės drausmės poreikis atsiskleis galutinėse biudžeto priėmimo stadijose

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas teigia, kad partinės drausmės poreikis atsiskleis galutinėse biudžeto priėmimo stadijose.
Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Jis taip kalbėjo po to, kai valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas rekomendavo jam arba atsiimti su Vyriausybe nederintą siūlymą dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos, arba trauktis iš pareigų komitete ir iš partijos.

„Planuoju į visus siūlymus žiūrėti pakankamai ramiai. Šiandien pagrindinis mano dėmesys yra valstybės biudžetui, kurio dalį jau esame patvirtinę BFK, šiandien spręsime dėl neapmokestinamų pajamų dydžio didinimo. (...) Esu tikras, kad šiandien turime susikoncentruoti į biudžeto priėmimą, nes nuo to priklauso, kaip gyvensime ateinančiais metais“, – trečiadienį LRT radijui sakė M.Majauskas.

„Mano supratimu, partinė drausmė yra reikalinga, jos poreikis atsiskleis galutinėse biudžeto priėmimo stadijose“, – pridūrė komiteto pirmininkas.

M.Majauskas kartojo, kad Vyriausybės parengtas biudžeto projektas yra parengtas profesionaliai, atsakingai, yra dosnus, atliepiantis plačios visuomenės poreikius, tačiau PVM lengvata, pasak jo, „sudaro lašą finansine apimtimi, bet liečia 13 tūkst. įmonių, kurių 99 proc. yra smulkus verslas.

„Dar galima skaičiuoti triskart tiek darbuotojų, kurie daliai verslų užsidarius, jei bus padvigubintas tarifas, eis tiesiai į Darbo biržą, ir planuojamų papildomų pajamų iš padvigubinto PVM tarifo nesurinksime, tas pajamas matysime kaip savo ausis“, – sakė M.Majauskas.

Jis teigė neabejojantis, kad biudžetas bus patvirtintas Seime, tačiau dėl mokestinių klausimų dar bus diskusijų.

„Mano giliu įsitikinimu, ateinančiais metais neturėtų didėti mokesčiai smulkiam verslui ir, jei nebus atsižvelgta į BFK poziciją, panašu, kad taip ir bus tada“, – sakė M.Majauskas.

Be to, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen paprašius Vyriausybės skubiai pateikti išvadą dėl šios lengvatos poveikio 2023 metų biudžetui, M.Majauskas tvirtino, kad toks sprendimas yra geras.

„Aš jį vertinu kaip prašymą Vyriausybei ieškoti kompromisų. Man atrodo, yra geras Seimo pirmininkės sprendimas“, – sakė parlamentaras.

Jis teigė besitikintis, kad Vyriausybė elgsis atsakingai ir pateiks savo išvadą, o biudžetas bus priimtas laiku.

Konservatorių prezidiumas prieš porą savaičių įpareigojo frakcijos Seime narius neteikti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe.

BFK spalio 19-ąją pritarė, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas nuo 2023 metų būtų neterminuotas ne tik viešbučiams, kaip siūlo Vyriausybė, bet ir restoranams, kultūros, pramogų, sporto veiklai. Vyriausybė siūlo lengvatą pastarajai veiklai pratęsti tik pusei metų – iki kitų metų liepos.

Tarp šio siūlymo autorių taip pat yra konservatoriai Antanas Čepononis, Kazys Starkevičius, Mindaugas Skritulskas.

Projektas nebuvo derintas su Vyriausybe, jos vertinimu, toks pasiūlymas reikšmingai keistų biudžeto projektą ir neigiamai atsilieptų pajamų iš išlaidų balansui.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė praėjusią savaitę teigė norinti matyti šios lengvatos finansavimo šaltinius. Pasak jos, neterminuotai pratęsus PVM lengvatą restoranams, kultūros, pramogų, sporto veiklai, biudžetas kasmet netektų apie 130 mln. eurų.

9 proc. PVM tiek apgyvendinimo, tiek maitinimo, meno ir kultūros, atlikėjų, sporto paslaugoms baigia galioti šių metų pabaigoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“