„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

M.Majauskas: rekordines pajamas gavę advokatai sumokėjo mažai mokesčių

2020 metais advokatai gavo rekordines pajamas, tačiau valstybei sumokėjo labai mažai mokesčių, sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas. Konservatorius Mykolas Majauskas įsitikinęs, kad advokatai turėtų mokėti daug didesnius pajamų mokesčius.
Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Remdamasis Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, Seimo narys BNS pranešė, kad pernai individualios veiklos pajamas deklaravo 1830 advokatų, o jų bendros pajamos siekė 124 mln. eurų.

„Tai yra pusantro milijono daugiau nei prieš metus (2019 metais – BNS) ir daugiau kaip 9 mln. eurų, palyginti su 2018-ųjų pajamomis“, – BNS sakė M.Majauskas.

Pasak jo, 10-ies daugiausiai uždirbusių advokatų pajamos siekė vidutiniškai po 2,1 mln. eurų, o sumokėtas pajamų mokestis nesiekė 5,7 proc., arba 15 proc. po leistinų atskaitymų. Daugiausiai uždirbęs advokatas deklaravo 4,7 mln. eurų ir valstybei sumokėjo 5,4 proc. (15 proc.).

Standartinis pajamų mokesčio tarifas yra 20 proc., o pajamoms viršijus 87 tūkst. eurų – 32 proc.

M.Majauskas pastebi, kad net 87 proc. advokatų nedeklaravo jokių faktinių išlaidų.

„Tiesiog naudojosi galimybe susimažinti apmokestinamas pajamas 30 proc. be išlaidas pagrindžiančių dokumentų“, – teigė jis.

M.Majauskas, be kita ko, pabrėžė, kad, skirtingai nei notarų, advokatų veikla nėra monopolinė – konkurencija neribojama ir įkainius nustato laisva rinka.

„Tačiau sumokamų mokesčių požiūriu teisingumo trūksta. Nėra jokių racionalių argumentų, kodėl mediko ar mokytojo pajamos turėtų būti apmokestinamos reikšmingai didesniais mokesčiais. Lygiai kaip ir nėra pagrindo dideles pajamas iš individualios veiklos gaunantiems advokatams suteikti galimybę atskaityti 30 proc. nuo pajamų be išlaidų įrodymų“, – kalbėjo komiteto vadovas.

Sumokamų mokesčių požiūriu teisingumo trūksta.

M.Majausko teigimu, tokia išimtis buvo skirta smulkiems verslininkams siekiant supaprastinti jų išlaidų apskaitą.

„Bet dabar tuo drąsiai naudojasi milžiniškas pajamas gaunantys teisininkai, kai jų patirtos faktinės išlaidos, tikėtina, yra daug mažesnės“, – teigė jis.

Prezidentas Gitanas Nausėda jau yra pasiūlęs didinti mokesčius daliai individualios veiklos atstovų – advokatams, antstoliams, notarams, nekilnojamojo turto brokeriams.

M.Majauskas yra žadėjęs, kad komitetas svarstys prezidento idėją. Jis dar vasarį teigė remiantis prezidento siūlymą didinti individualios veiklos mokesčių progresyvumą – penkiais punktais didesnį mokestį siūlyta įvesti virš 35 tūkst. eurų metinių pajamų kartelės, tačiau prezidentūra apie naują tarifą tik pranešė, bet konkrečių pataisų Seimui nepateikė.

Šiuo metu individualiai dirbantieji, kurių yra apie 250 tūkst., moka 15 proc. pajamų mokestį, nepriklausomai nuo atlygio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų