Magistrantė Jovita – finišo tiesiojoje. Merginai teliko baigti rašyti diplominį darbą, ir tuomet jos mokslai bus baigti. Kad parengtų geresnį magistrinį, mergina metė darbą, o kad turėtų ką valgyti, kreipėsi į darbo biržą, tačiau sužinojo, kad jokios bedarbio pašalpos negaus, nes mokosi dieniniame skyriuje. Na ir kas, kad už mokslus jau sumokėjo 3,5 tūkst. eurų.
Prioritetas mokslams
Jovita dirbo vadovaujantį darbą, tačiau ir jam, ir magistro rašymui para pasirodė per trumpa, todėl mergina atsisakė darbo.
Atsisakiusi kreipėsi į Darbo biržą, tikėdamasi bedarbio pašalpos, kitaip tariant, nors nedidelės finansinės paramos tais mėnesiais, kai dėl mokslų neturės galimybės dirbti.
Tačiau Jovita sužinojo, kad jokia bedarbio išmoka jai nepriklauso, nes mergina mokosi dieniniame skyriuje.
„Negaliu žiūrėti į šitokį absurdą, – 15min.lt sakė Jovita. – Tiek stengiausi, o kas iš to. Mokėjau mokesčius.“
Už magistro mokslus Jovita pasakojo jau sumokėjusi 3,5 tūkst. eurų. Nepaisant to, finansinės paramos kaip bedarbei jai valstybė negali suteikti.
Mergina mokosi dieniniame skyriuje, jai negali būti suteikiamas bedarbio statusas, o tokiu atveju ir nedarbo socialinio draudimo išmoka nemokama, – aiškino LDB.
Lietuvos darbo biržos (LDB) vyriausioji specialistė Milda Jankauskienė 15min.lt aiškino, kad bedarbiais yra laikomi darbingo amžiaus žmonės, kurie nesimoko pagal dieninę arba nuolatinę mokymo formą.
„Kadangi jūsų minima mergina mokosi dieniniame skyriuje, jai negali būti suteikiamas bedarbio statusas, o tokiu atveju ir nedarbo socialinio draudimo išmoka nemokama”, – 15min.lt informavo LDB.
„Visiems studentams pašalpų nepridalinsi“
Gintaras Steponavičius, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, 15min.lt sakė, kad suteikti bedarbio pašalpas visiems dieniniame skyriuje studijuojantiems moksleiviams būtų nelogiška.
„Jeigu nebestudijuoja ir neturi darbo žmogus, tada jau logiška, kad jis įgyja bedarbio statusą“, – sakė Seimo narys.
Pasak jo, valstybė padeda ir už studijas mokantiems studentams.
„Jeigu nori studijuoti, yra valstybės remiamos paskolos. Kol studijuoji, nemoki palūkanų, grąžinimas prasideda tik tada, kai baigi mokslus. Todėl sakyti, kad vienintelė alternatyva yra ieškoti darbo arba gauti pašalpą, negalima – tai nėra pats efektyviausias būdas“, – sakė G.Steponavičius.
Be to, pabrėžė Seimo narys, studijas baigę piliečiai ateityje turi geresnes karjeros ir atlyginimo perspektyvas.