„Mano unija“ planuoja ir toliau teikti tokias pat paslaugas – priims gyventojų indėlius, skolins jiems ir verslui. Tapusi specializuotu banku, unija išsaugos dabartinę organizacijos ir valdymo struktūrą.
Lietuvos banko duomenimis, šiuo metu „Mano unijos“ turtas siekia 52,9 mln. eurų – pagal šį rodiklį ji yra didžiausia kredito unija šalyje ir vienija 4,6 tūkst. narių.
Kredito unijos iki 2018-ųjų pradžios privalėjo apsispręsti, ar toliau tęsti veiklą įstojant į centrinę kredito uniją, ar pradėti persitvarkymo į banką procedūrą. Pastaruoju keliu, be „Mano unijos“, pasirinko eiti dar keturios kredito unijos, gavusios Lietuvos banko sutikimą persitvarkyti į specializuotą banką iki 2023 metų.
Šiuo metu Lietuvos bankas, kartu su Europos Centriniu Banku, vertina dar tris prašymus išduoti specializuoto banko licenciją. Apie pateiktą prašymą viešai yra pranešęs Jungtinės Karalystės finansų paslaugų startuolis „Revolut“, kas pateikė dar du prašymus neskelbiama.
Galimybė steigti specializuotą banką Lietuvoje atsirado 2017-ųjų pradžioje, įsigaliojus bankų įstatymo pataisoms. Šio tipo bankai turi atitikti visus bankams keliamus reikalavimus, tačiau jiems numatytas žemesnis – 1 mln. eurų – įstatinio kapitalo reikalavimas, apribojama teisė teikti investicines paslaugas.
Apie planus kreiptis į Lietuvos banką dėl veiklos licencijos rugsėjį pranešė Lenkijoje steigiamas skaitmeninis bankas „Horum Bank“, kuriam vadovauja buvę vieno didžiausių Lenkijos komercinių bankų PKO vadovai.
Lietuvoje birželio pabaigoje veikė 6 bankai ir 7 užsienio bankų filialai.