Anksčiau finansų ministro pavaduotojas Sergejus Storčakas žurnalistams sakė, kad institucija neatmeta galimybės 2016 m. euroobligacijas platinti juaniais.
Šiais metais juanis tapo pagrindine atsiskaitymo valiuta Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių regione.
Nuo XX a. dešimtojo dešimtmečio ir iki šiol SST valiutų krepšelį sudaro keturios valiutos – Didžiosios Britanijos svaras sterlingas, euras, Japonijos jena ir JAV doleris.
Šiomis valiutomis yra vykdomi ir tarptautiniai atsiskaitymai.
Tarptautinis valiutos fondas 2010 m. atsisakė juanį įtraukti į SST valiutų krepšelį, pažymėdamas, kad Kinijos nacionalinė valiuta neatitinka „laisvai naudojamos“ valiutos apibrėžimo.
Šiais metais juanis tapo pagrindine atsiskaitymo valiuta Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių regione, kuriame dominuoja Kinija ir Honkongas, bei aplenkdamas Japonijos jeną užėmė ketvirtą vietą tarp labiausiai naudojamų pasaulinių valiutų. Tiesa, juanio naudojimas investicijoms vis dar išlieka nežymus, o jis dominuoja tik tarpusavio prekyboje.
2015 m. pabaigoje TVF turėtų dar sykį peržvelgti rezervines valiutas, iš kurių sudaromas minėtasis krepšelis.
Pastaruoju metu Kinija žengė daugybę žingsnių, kuriais siekia liberalizuoti savo valiutinę sistemą. Analitikai neabejoja, kad visi naujausi Pekino sprendimai yra skirti juanio vaidmens sustiprinimui ir sąlygų, kurios leistų šią valiutą įtraukti į TVF valiutų krepšelį, sudarymui.