Kaip rašo BBC, duodamas interviu Prancūzijos radijui, J.M.Barroso taip pat teigė, kad palūkanų normos Europoje toliau kris. Europos Komisijos vadovas pripažino, kad „didžioji dalis“ Didžiosios Britanijos piliečių vis dar nepritaria šalies prisijungimui prie euro zonos, bet pridūrė, kad per pasaulį besiritanti finansų krizė šią galimybę padarė daug patrauklesnę.
Konfidencialūs pokalbiai
Buvęs Portugalijos premjeras RTL radijui / LCI televizijai sakė: „Didžioji Britanija yra kaip niekada arti euro zonos. Neketinu sulaužyti kai kurių pokalbių konfidencialumo, bet keletas Didžiosios Britanijos politikų man tvirtino manantys, kad dabartinė šalies ekonominė situacija būtų daug geresnė, jei šalis priklausytų euro zonai.“
Pasak J.M.Barroso, prasta dabartinė ekonominė situacija pabrėžė euro svarbą Didžiajai Britanijai. Vis dėlto Europos Komisijos vadovas pažymėjo, kad šios šalies sprendimas prisijungti prie euro zonos nebus staigus. „Žinau, kad didžioji dalis britų prieštarauja prisijungimui prie euro zonos. Tačiau žmonės mąsto apie šią galimybę“, – teigė J.M.Barroso.
Didžiosios Britanijos svaro vertė, palyginti su kitomis valiutomis, įsivažiavus finansų krizei akivaizdžiai krito. Didžiosios Britanijos valdžia buvo priversta ypač didinti savo išlaidas, norėdama išlaikyti bent menkiausią ekonomikos gyvybingumą.
Per interviu J.M.Barrosas kaip pavyzdį pateikė Daniją – Europos Sąjungos narę, balsavusią prieš prisijungimą prie euro zonos 2000 metais, tačiau šiuo metu svarstančią skelbti naują referendumą dėl šalies valiutos keitimo.
Praėjusią savaitę pranešta apie Europos Sąjungos 200 mlrd. eurų finansinės paramos planą, skirtą Bendrijos narių ekonomikoms atgaivinti.