Vadinamajame Vargo indekse, sudaromame infliaciją pridedant prie esamo nedarbo lygio, Tailando rezultatas siekia 1,1 proc. – tai geriausias visų 74 „Bloomberg“ tirtų šalių rodiklis.
Už Tailando rikiuojasi Singapūras, Japonija ir Šveicarija. Didžioji Britanija yra septyniolikta mažiausiai varginga pasaulio šalis, o JAV – 21. Daugiausiai gyventojų turinti Kinija užima 23 – ą vietą.
Tuo tarpu kitame Vargo indekso krašte – nafta pertekusi Venesuela, kuri dėl užsienio valiutos trūkumo susiduria su maisto produktų ir vaistų trūkumu bei 181 proc. infliacija. Indekse surinkusi 188,2 proc. Pietų Amerikos valstybė tituluota vargingiausia šalimi pasaulyje.
Antrą ir trečią vietas vargingiausių šalių sąraše užima atitinkamai Bosnija ir Hercegovina bei Pietų Afrikos Respublika.
Birželio pabaigoje Tailando nedarbo lygis siekė apie vieną procentą, o liepą vartotojų kainų indeksas ūgtelėjo vos 0,1 proc.
Vis dėlto, ne viskas Pietryčių Azijos šalyje yra taip gražu kaip atrodo iš pirmo sykio. Lėtėjanti infliacija, kuria džiaugiasi vartotojai, gali signalizuoti apie ne itin sveiką ekonomiką.
Ji reiškia, kad prekių ir paslaugų paklausa yra nepakankama, jog būtų patenkinta pasiūla. Dėl to vartotojai atidėlioja prekių pirkimą, kol jos taps pigesnės, ir tokiu būdu dar labiau mažina paklausą. Įsisukus defliacijos spiralei neišvengiamai mažėja ir atlyginimai.