„McKinsey“: krizė gali „praryti“ trečdalį didžiųjų pasaulio bankų

JAV konsultacijų įmonė „McKinsey“ pirmadienį pareiškė, kad trečdalis didžiųjų pasaulio bankų gali neatlaikyti stipraus finansinio smūgio, o Vakarų Europos ir Azijos bankai patenka į didžiausios rizikos grupę.
Euras
Asociatyvi nuotrauka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„McKinsey“ atliktas tyrimas apžvelgė 1 tūkst. bankų išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse ir nustatė, kad vos daugiau nei trečdalis jų per pastaruosius trejus metus gavo 1,6 proc. kapitalo grąžą.

Stipriausi bankai tuo pačiu laikotarpiu pasiekė grąža, viršijančią 17 procentų.

„Beveik 35 procentai bankų visame pasaulyje yra nedideli ir veikia nepalankiose rinkose“, taip pat taiko ydingus verslo modelius, pareiškė „McKinsey“.

Nors jau daugelį metų nerimaujama dėl pasaulinės plėtros lėtėjimo, bendrovės teigimu, bankai nėra gerai pasirengę nuosmukiui pelningumo prasme, kaip ir 2007 metais, kai kilo pasaulinė finansų krizė.

Itin žemos ir net neigiamos palūkanų normos, vyraujančios pastaraisiais metais, pagrindiniams centriniams bankams mėginant sulaikyti defliaciją ir paskatinti augimą, apsunkino galimybes komerciniams bankams uždirbti iš tradicinės skolinimo veiklos.

Siekdami kompensuoti mažas palūkanas, kai kurie bankai padidino savo skolinimo apimtį, o tokia strategija gali būti nuostolinga ekonomikos nuosmukio atveju.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų