Imigrantų perlaidos duoda nemenką impulsą vartojimui Meksikos viduje. Vien tik praėjusiais metais ši šalis daugiau pinigų gavo iš svetur gyvenančių tautiečių perlaidų nei iš prekybos nafta.
Kol kas nuo 2016 m. pradžios į Meksiką jau perversta 17,7 mlrd. dolerių iš meksikiečių diasporos, daugiausiai gyvenančios JAV.
Vangiai atsigaunanti Meksikos ekonomika, žemos naftos kainos, politinis nestabilumas ir galimybė, kad D.Trumpas taps JAV vadovu šiais metais susilpnino pesą.
Meksikos peso vertę skandino ir D.Trumpo grasinimai įvesti muitus meksikietiškoms prekėms pergalės rinkimuose atveju. Respublikonų kandidato išrinkimas JAV vadovu būtų nekokia žinia Meksikai, kuri yra smarkiai priklausoma nuo prekių pardavimo savo šiaurinei kaimynei.
Tai, kad peso vertė dažnai koreliuoja su D.Trumpo palaikymo lygiu, akivaizdu. Štai per rugsėjo 11 d. minėjimą sunegalavus Hillary Clinton ir taip teoriškai padidėjus D.Trumpo pergalės šansams, peso vertė krito. Tuo tarpu D.Trumpui pralaimėjus pirmuosius debatus su H.Clinton, Meksikos valiutos vertė pakilo.
Prognozuojama, kad H.Clinton pergalė pesą sustiprins, o D.Trumpo pergalės aytveju jį nusmukdytų dar labiau. Demokratų kandidatės pergalės nori ir nemažai JAV uždarbiaujančių meksikiečių.
„Mes visi meldžiamės, kad D.Trumpas nelaimėtų, nes dėl jo galėtume nukentėti mes visi ir mūsų šeimos. Mums nebus daug darbų“, – sako keturis mėnesius per metus Misisipės ūkyje dirbantis Armando Reyesas.
D.Trumpas taip pat yra žadėjęs, jog išrinkus jį JAV vadovu imigrantams bus uždrausta atlikti pinigines perlaidas į Meksiką.