Nuo šio Rusijos CB nutarimo, rublis JAV dolerio atžvilgiu nusilpo 30 proc. , o infliacija šalyje pasiekė 13 metų aukštumas. Tai paskatino Maskvos sprendimą gruodžio mėnesį bazinę palūkanų normą padidinti iki rekordinių 17 proc. Tiesa, nuo to laiko Rusijos bankas palaipsniui palūkanų normą mažino.
Dėl didelės infliacijos aptirpo ir rusų perkamoji galia.
Dėl didelės infliacijos aptirpo ir rusų perkamoji galia. Žymus atlyginimų ir kitų gaunamų pajamų mažėjimas lėmė spartų skurdo plitimą šalyje.
Pasaulio bankas prognozuoja, kad Rusijoje pirmą kartą nuo 1998 – 1999 m. smarkiai išaugs skurdo lygis, kuris 2000 m., Vladimirui Putinui atėjus į valdžią ir pradėjus kilti naftos kainoms, buvo sumažėjęs per pusę.
Esant šiems neigiamiems poslinkiams, Rusijos darbo rinkoje buvo pastebėti atlyginimų ir darbo valandų karpymai. Vis dėlto, nedarbo lygis praėjusių metų lapkritį ir šių metų rugsėjį, nepaisant trumpo pakilimo, išliko toks pat – 5,2 proc.
Mažėjant pajamoms, rusai pradėjo mažiau keliauti į užsienį ir rinktis prastesnės kokybės maistą.
Vis dėlto laisvas rublio kursas atnešė naudą naftos pramonei, kurios didžioji dalis išlaidų yra rubliais, bet pajamos gaunamos užsienio valiuta.
Tačiau Rusijos vyriausybė ateinančiais metais bendrovėms, išlošusioms iš rublio nuvertėjimo, planuoja įvesti papildomus mokesčius.