Anot jo, metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo šilumos, kietojo kuro, elektros, pieno ir jo produktų, degalų ir tepalų, duonos ir grūdų produktų, mėsos ir jos produktų, dujų, restoranų, kavinių paslaugų, aliejaus ir riebalų, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, automobilių kainų padidėjimas bei garso ir vaizdo priėmimo, įrašymo ir atgaminimo įrenginių kainų sumažėjimas.
Tuo metu vidutinė metinė infliacija (dvylika paskutinių mėnesių, palyginti su atitinkamų ankstesnių dvylikos mėnesių vidutiniu kainų lygiu) rugsėjį siekė 16,3 proc.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 28,9 proc., paslaugų – 12,9 proc.
Per mėnesį – rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu – vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,9 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo šilumos, elektros, drabužių, daržovių, avalynės, viešojo maitinimo valgyklose paslaugų, mėsos ir jos produktų kainų padidėjimas bei degalų, keleivių vežimo oru paslaugų kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 3,4 proc., paslaugų – 1,3 proc.
Metų infliacija Lietuvoje rugsėjį – didžiausia Baltijos valstybėse
Didžiausia metų (12-os mėnesių) infliacija Baltijos valstybėse rugsėjį užfiksuota Lietuvoje, rodo nacionalinių statistikos tarnybų paskelbti duomenys.
Praėjusį mėnesį vartojimo prekės ir paslaugos Lietuvoje buvo 24,1 proc. brangesnės nei pernai rugsėjį. Estijos vartotojų kainų indeksas per metus pakilo 23,7 proc., Latvijos – 22,2 procento.
Per mėnesį (rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu) sparčiausiai vartojimas brango taip pat Lietuvoje.
Mėnesio infliacija rugsėjį Lietuvoje sudarė 2,9 proc., Latvijoje – 1,6 proc., Estijoje – 0,3 procento.