„Žolės“ sektoriui generuojant įspūdingas apyvartas, jame įsidarbina ir vis daugiau darbus biuruose nusprendusių palikti moterų.
Kaip rašo ibtimes.com, remdamasi žurnalo „Fortune“ skaičiavimais, dar 2013 m. marihuanos pramonės JAV apyvarta per metus siekė 1,8 mlrd. dolerių. 2015 m. šis skaičius šoktelėjo iki 5,4 mlrd. dolerių, o šiemet, tikėtina, kad padidės iki 6,7 mlrd. dolerių.
Marihuanos pramonei dar tik formuojantis, ją aplenkė kitose ekonomikos srityse tradiciškai susiformavę barjerai, trukdantys moterims siekti karjeros aukštumų. Būtent tai lemia, kad joje vyrai nedominuoja taip, kaip technologijų, gynybos ar finansų srityse.
„Kanapių pramonė yra tokia nauja, kad į ją patekti beveik nėra barjerų, ypač moterims“, – sakė įmonės „New Frontier“, teikiančios duomenų analizės paslaugas marihuanos pramonei, įkūrėja ir generalinė direktorė Giadha DeCarcer.
Viena iš valstijų, kuriose kanapių industrija klesti, yra Kalifornija. Joje šiuo metu legalizuotas medicininės marihuanos naudojimas, o lapkritį bus sprendžiama dėl jos naudojimo savo reikmėms legalizavimo. Daugybė vietos verslininkų jau dabar ruošiasi išaugsiančiai paklausai ateityje.
„Nėra tiek daug pramonės šakų, kuriose moterys vadovautų, o šioje besikuriančioje visiškai naujoje multimilijardinėje pramonės šakoje matome galimybę moterims vadovauti“, – tikina legalioje kanapių pramonėje dirbančias moteris vienijančios organizacijos „Women Grow“ atstovė Jazmin Hupp.
„Women Grow“ skaičiavimais, apie 40 proc. kanapių pramonės bendrovių vadovauja moterys.
Kanapių legalizavimo šalininkai taip pat rodo ne tik į save realizuoti galinčias moteris, bet ir į iš šios pramonės šakos surinktų mokesčių kiekį.
2014 m. Koloradas iš kanapių pramonės įmonių surinko 76 mln. dolerių mokesčių.
Kaip rašo žurnalas „Time“, vien tik 2014 m. Koloradas iš kanapių pramonės įmonių surinko 76 mln. dolerių mokesčių. 2015 m. sausio – rugpjūčio mėnesiais ši suma išaugo iki 87 mln. dolerių, o didelė dalis pajamų buvo skirta švietimo sferai.
Manoma, kad jeigu kanapių vartojimas šalyje nemažės, o vis daugiau valstijų šį narkotiką nuspręs legalizuoti, bendra JAV kanapių verslo apyvarta 2020 m. gali siekti nuo 14 iki 17 mlrd. dolerių.
Vis dėlto, nepaisant gerokai liberalesnio požiūrio į kanapes ir jų vartojimą, vis dar kiekvienais metais JAV dėl smulkių su marihuana siejamų nusikaltimų yra sulaikoma apie 700 tūkst. žmonių. Dauguma jų su savimi turi mažus kanapių kiekius asmeniniam vartojimui.
2014 m. apie 40 proc. areštų dėl narkotikų yra siejami su nedidelio kiekio marihuanos turėjimu.