Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia, kad minimalią algą Lietuvoje gauna apie 264 tūkst. darbuotojų. Naujasis Darbo kodeksas numato, kad MMA gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą.
Rugsėjį posėdžiavusi Trišalė taryba sutarė, kad ateityje MMA didinimas bus labiau depolitizuotas ir siejamas su vidutinio atlyginimo dydžiu. Profesinės sąjungos yra išsakiusios norą, kad 2020 metais minimali alga galėtų pasiekti 500 eurų.
Tarptautinis valiutos fondas lapkritį perspėjo Vyriausybę, kad tolesnis MMA didinimas gali pakenkti šalies konkurencingumui. Tačiau Lietuvoje MMA yra mažiausia Baltijos šalyse: Latvijoje nuo sausio ji didėja iki 430 eurų, o Estijoje – iki 500 eurų.
Minimalusis valandinis atlygis Lietuvoje nuo sausio didėja 0,13 euro iki 2,45 euro.
NPD didėja iki 380 eurų
Siekiant palengvinti mokestinę naštą mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams, neapmokestinamų pajamų dydis (NPD) nuo sausio didėja 70 eurų – nuo 310 iki 380 eurų.
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, 2016 metais, kai NPD siekė 200 eurų, juo pasinaudojo apie 1,1 mln. gyventojų, o pritaikyto NPD suma siekė apie 250 mln. eurų.
Pasak VMI mokestinių prievolių departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės, NPD yra taikomas su darbo santykiais susijusioms pajamoms.
VMI nekaupia statistikos apie atvejus, kai gyventojai sutinka, kad visos jų pajamos būtų apmokestinamos ir NPD nebūtų taikomas.
NPD taikomas nuo 2003 meų.