Šiai priemonei buvo numatyta 40 mln. eurų paramos suma, o teigiamai įvertinta paraiškų už daugiau kaip 47 mln. eurų. Ekonomikos ir inovacijų ministrės įsakymu 1021 projektui paskirstyta 39, 7 mln. eurų, o į rezervinį sąrašą įtraukti 196 projektai už 7,4 eurų, jiems finansuoti ketinama ieškoti papildomų lėšų.
„Pandemijos inspiruota elektroninės komercijos sėkmė pastūmėjo dalį verslų kuo greičiau perorientuoti veiklą į elektroninę erdvę. Šios priemonės populiarumas tik įrodo didžiulį verslo susidomėjimą dirbti skaitmeninėje erdvėje bei optimizuoti savo veiklą diegiant įvairius skaitmeninius įrankius“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pasak jos, gavusios finansavimą įmonės galės su minimaliomis investicijomis diegti elektroninius verslo sprendimus – perkelti prekybą į elektroninę erdvę, diegti naujas klientų savitarnos sistemas, efektyvinti procesų valdymą ar kitaip skaitmenizuoti veiklą.
Gauta parama leis padengti iki 75 proc. visų projekto išlaidų, todėl įmonėms reikės prisidėti tik nedidele nuosavų lėšų dalimi. Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gavo nuo 10 tūkst. iki 50 tūkst. eurų siekiantį finansavimą.
Daugiausia tarp teigiamai įvertintų paraiškų – restoranų ir pagaminto valgio tiekimo, kompiuterių programavimo, verslo konsultavimo, baldų gamybos, taip pat reklamos agentūrų, krovininio kelių transporto veikla užsiimančios įmonės.