Jos dydis – 320 eurų. Išmoka išmokama ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo kreipimosi.
Savivaldybių kontaktinę informaciją galite rasti čia.
Gautumėte ir neišmokėtas velioniui išmokas
Be to, kaip nurodo „Sodra“, jei mirusiajam buvo skirtos „Sodros“ išmokos ar kompensacijos, jos, jei dar nebuvo išmokėtos, bus išmokamos paveldėtojui. Tokiu atveju patikrinama, ar Gyventojų registre įrašyti duomenys apie pensijos gavėjo mirtį. Jeigu duomenų nėra, pensijos gavėją laidojęs asmuo kartu su prašymu turi pateikti vieną iš dokumentų:
- medicininio mirties liudijimo originalą, jeigu asmuo mirė po 2017-01-01 ar mirties liudijimo originalą, jeigu asmuo mirė iki 2016 m. gruodžio 31 dienos;
- užsienio valstybių institucijų išduotą mirtį patvirtinantį dokumentą, jeigu miręs pensijos gavėjas yra ne Lietuvos Respublikos pilietis ir apie jo mirtį nėra duomenų Lietuvos Respublikos gyventojų registre (nepriklausomai nuo mirties datos).
„Sodros“ aiškinimu, mirties faktą registruoti gali mirusiojo giminaičiai, kaimynai ar kiti fiziniai asmenys, taip pat sveikatos priežiūros įstaigos arba policijos pareiškimu. Jei asmuo mirė dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos, jo artimieji gali pretenduoti į atitinkamas socialinio draudimo išmokas. Mirusiojo sutuoktinis, nepilnamečiai ar neįgalūs vaikai bei įvaikiai gali kreiptis į „Sodrą“ dėl našlių ir našlaičių pensijos skyrimo.
Dokumentai, išduoti užsienio valstybių institucijų, turi būti išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti arba patvirtinti pažyma (Apostille).