„Lietuvos ūkiui atsiveriant ir integruojantis į ES ir pasaulinę ūkio sistemą, šalies apdirbamoji pramonė susiduria su naujais iššūkiais, kuriuos lemia bendrosios raidos tendencijos, pasauliniai prekių ir paslaugų srautai. Vis dažniau tenka konkuruoti su stipriomis specializuotomis bendrovėmis, turinčiomis didelę tarptautinio verslo patirtį. Svarbi sėkmės sąlyga šiuo požiūriu – gebėjimas kooperuotis su tarptautiniais ir vietos partneriais. Pramoninis bendradarbiavimas padės įmonėms įsilieti į tarptautinių vertės grandinių veiklą, o integracija į tarptautinę rinką skatintų įmones tobulėti, modernizuotis ir taip išlikti konkurencingas“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.
„Pramoninis bendradarbiavimas padės įmonėms įsilieti į tarptautinių vertės grandinių veiklą, o integracija į tarptautinę rinką skatintų įmones tobulėti, modernizuotis ir taip išlikti konkurencingas“ – ūkio ministras Evaldas Gustas.
Pasak ūkio ministro, dalyvavimas klasterių veikloje joms leistų ne tik susitelkti į stambesnius gamybos projektus (įsigyti technologijų ar atlikti rinkos tyrimus, suvienodinti produktų standartus ir reikalavimus, naudoti vietines žaliavas), bet ir greičiau diegti naujas technologijas ir naujus darbo metodus, naudojamus konkrečios šakos tarptautiniuose klasteriuose. Svarbu, kad įmonės pasirinktų tokią strateginę kryptį, kurioje vyrautų aukštesnę pridedamąją vertę kuriančios veiklos ir produktai.
P