„Po derinimo, aišku, kad bus tam tikrų korekcijų, matyt, ir iš pačios Finansų ministerijos pusės, ir gali tas projektas, kuris bus teikiamas Seimui, nebūtinai būti 100 proc. toks, kaip dabar derinama, nes tam ir yra derinimo procedūra, kad apmąstytum pastabas, kažkur įvertintum, kad ne patį geriausią sprendimą pasiūlei“, – LRT radijui pirmadienį sakė premjerė.
„Bet jei rezultate turėsime tokį blokavimą mokesčių reformos, bus labai liūdna, nes reiškia, kad tik kalbam visi, o kai reikia daryti, tada nėra kam“, – pridūrė ji.
I.Šimonytė sakė kritiką dėl mokesčių reformos vertinanti „kaip natūralią“. Anot premjerės, siekiant, kad viešųjų paslaugų kokybė gerėtų ir didėtų finansavimas joms, mokesčių sistema turi būti teisingesnė.
„Mūsų mokestinių pajamų santykis su bendruoju vidaus produktu yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. Tada klausimas, kaip tą pareikalavimą geresnėms viešosioms paslaugos patenkinsim“, – teigė Vyriausybės vadovė.
„Natūraliausia būtų žiūrėti ne į bendrą mokesčių lygio kėlimą, o į tas lengvatas ir išimtis, kurios yra nebūtinai labai paaiškinamos, o galbūt dažniausiai būna istoriškai susiklosčiusios, iš to atsiranda ir tam tikras neteisingumo jausmas. Bet kai tą pradedi keisti, tai žinoma, žmonės, kuriems keičiasi ta mokestinė situacija, jie negali būti patenkinti“, – kalbėjo ji.
„Jei tokie pokyčiai neatsitiksi, tai baikim kalbėti, kad mokesčių sistema yra neteisinga, kad reikia didesnio finansavimo, kad viešosios paslaugos būtų kokybiškesnės“, – sakė premjerė.
Anot I.Šimonytės, Finansų ministerijos duomenimis, trims ketvirtadaliams žmonių, kurie užsiima individualia veikla, jokių pokyčių neturėtų būti.