Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokesčių reforma 800 tūkst. amerikiečių privers išsikelti iš Niujorko ir Kalifornijos

Dėl JAV mokesčių reformos iš Niujorko ir Kalifornijos valstijų per artimiausius trejus metus išsikels apie 800 tūkst. turtingų amerikiečių, mano konservatyvūs ekonomistai Arthuras Lafferis ir Stephenas Moore, kartu parašę straipsnį JAV verslo dienraščiui „The Wall Street Journal“. Jų vertinimais, į mažesnius mokesčius taikančias valstijas taip pat pabėgs 500 tūkst. žmonių iš Konektikuto, Naujojo Džersio ir Minesotos.
Niujorkas
Niujorkas / Shutterstock.com nuotr.

Pagal mokesčių reformą pajamų mokesčio atskaita, taikoma dėl miestui arba valstijai sumokėtų mokesčių, negali viršyti 10 tūkst. JAV dolerių, todėl daugeliui dideles pajamas gaunančių mokesčių mokėtojų, kurie gyvena didelius vietos mokesčius taikančiose valstijose – o prie jų priskiriami ir Niujorkas su Kalifornija, – dabar teks mokėti didesnį pajamų mokestį.

Ekonomistų skaičiavimais, efektyvusis pajamų mokesčio tarifas, kuris bus taikomas dideles pajamas gaunantiems asmenims, Kalifornijoje pašoks nuo 8,5 iki 13 procentų. Maždaug tiek pat padidės ir tarifas, taikomas Niujorko gyventojams.

Tuo tarpu efektyvusis pajamų mokesčio tarifas, taikomas tiems asmenims, kurių metinės pajamos siekia arba viršija 10 mln. JAV dolerių, gali sudaryti mažiausiai 50 procentų.

Tačiau kiti mokesčių ir gyventojų migracijos ekspertai A.Lafferio ir S.Moore prognozę vadina visiškai beprasmiška, praneša CNBC.

Pavyzdžiui, Stanfordo universiteto ekonomistas ir sociologas Cristobalis Youngas primena, kad dideli vietos mokesčiai Kalifornijos, Niujorko ir Naujojo Džersio valstijose galioja jau kelis dešimtmečius, tačiau jose gyvenančių turtingų žmonių dalis išlieka didžiausia Jungtinėse Valstijose.

„Tarp viršutinės valstijos mokesčio ribos ir milijonierių toje valstijoje skaičiaus arba dalies nėra jokio ryšio“, – tikina C.Youngas.

Anot jo, turtingi žmonės, kuriems mokesčių reforma padarė didžiausią poveikį, turi daug įvairių socialinių ir ekonominių priežasčių likti gyventi toje pačioje valstijoje. Kaip pavyzdį jis mini jų įmonių bei darbo vietų buvimo vietą, užsakovus, draugus ir narystę labdaros organizacijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų