Mokesčių vengusi „Etransport“ valstybei atseikėjo daugiau nei trečdalį milijono eurų

Vienos stambiausių sostinės taksi ir pavėžėjimo paslaugų bendrovės „Etransport“, geriau žinomos „Taksi 1424” pavadinimu, teikiančios paslaugas visoje Lietuvoje, išmaniosios programėlės kūrėjas per kelerius metus galėjo gauti 1,7 mln. eurų neapskaitytų pajamų, pirmadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Taksi
Taksi / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Skaičiuojama, kad per kelerius metus įtariamasis išvengė sumokėti 435 tūkst. eurų pelno ir pridėtinės vertės mokesčių.

„Susipažinęs su duomenimis apie nesumokėtus mokesčius, įtariamasis savanoriškai atlygino valstybei padaryta žalą ir į valstybės biudžetą pervedė daugiau nei trečdalį milijono eurų“, – rašoma FNTT, atliekančios ikiteisminį tyrimą, žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Didelės apimties, sudėtingas ikiteisminis tyrimas dėl teikiant taksi ir pavėžėjimo paslaugas gautų nelegalių pajamų, anot FNTT, yra tęsiamas, įtarimai pareikšti 26 asmenims.

„Tyrimo metu surinkti duomenys, kad per porą metų išmaniosios taksi iškvietimo programėlės naudojimo daugiau nei 500 taksi vairuotojų pervežė visoje Lietuvoje apie 3 mln. klientų. Skaičiuojama, kad už suteiktas paslaugas keleiviai sumokėjo 12,5 mln. eurų.

Tiksli nesumokėtų pelno ir pridėtinės vertės mokesčio sumas bus nustatyta atlikus kiekvieno taksi automobilio ir pavėžėjimo paslaugas teikusio juridinio asmens ūkinės finansinės veiklos tyrimus“, – pažymi FNTT.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis