Trijų įtakingų ES pareigūnų, susipažinusių su pasiūlymu, teigimu, didžiosios korporacijos bus priverstos atskleisti savo pelnus ir mokesčius, kuriuos jos moka kiekvienoje ES šalyje.
EK prezidentas Jeanas Claude'as Junckeris tokią iniciatyvą palaiko, o naujosios taisyklės bus taikomos visiems didžiausiems pasaulio verslo konglomeratams.
Manoma, kad naujoji mokesčių atskleidimo tvarka gali supykdyti Vašingtoną.
„Eurokratai šiuo metu rengia galutinę (įstatymo) poveikio įvertinimo dalį“, – teigė vienas iš šaltinių Briuselyje.
„Tai bus nukreipta į visas dideles korporacijas, visas tarptautines korporacijas, ne tik ES“, – pridūrė dar vienas prisistatyti nepanoręs pareigūnas.
Tikimasi, kad naujosios taisyklės lems, kad korporacijos nebegalės kaip panorusios deklaruoti, kur ir kokiu būdu gavo didžiausią pelną, ir tokiu būdu nuslėpti milijonus eurų.
Pasipiktinimas tuo, kad tarptautinės korporacijos įvairiais būdais bando sumokėti kiek įmanoma mažiau mokesčių, Europoje kilo 2014 m.
Tuomet žiniasklaida paskelbė, kad šimtai tarptautinių bendrovių, tokių kaip „Pepsi“, „Ikea“ ar „FedEx“, pasinaudojo Liuksemburgo mokesčių baze, kuri padėjo sutaupyti milijardus eurų mokesčių.
Mokesčių vengimu apkaltintas ir kavinių tinklas „Starbucks“ Nyderlanduose bei automobilių gamintojas „Fiat“ Liuksemburge.
Kiekvienai iš šių bendrovių liepta sumokėti po 30 mln. Eur.
Dar 35 Belgijoje veikiančioms tarptautinėms kompanijoms buvo liepta sumokėti 700 mln. Eur nuslėptų mokesčių.
Panašūs tyrimai dėl mokesčių vengimo vyksta ir tiriant „Apple“ veiklą Airijoje ir „Amazon“ Liuksemburge.
Manoma, kad naujoji mokesčių atskleidimo tvarka gali supykdyti Vašingtoną, kuris ir taip įsiutęs dėl to, ką jis laiko ES puolimu prieš JAV įmones.