Nors per rinkiminę kampaniją Kanados konservatorių partijos lyderis ir šalies premjeras Stephenas Harperis aiškino, kad J.Trudeau nėra pasiruošęs valdyti, tačiau tai rinkėjų neįtikino. Vis dėlto, tikėtina, kad argumentas apie naujojo šalies premjero nebrandumą gali būti primintas ekonomikai blogėjant.
TVF savo naujausiose prognozėse sumažino Kanados ekonomikos perspektyvas labiausiai iš visų didžiųjų šalių.
Nuo 2008 m. prasidėjusios finansų krizės Kanada beveik nenukentėjo – šalies bankai išliko stiprūs, o vietos paklausa nenukentėjo.
Tačiau dabar, pasaulio ūkiui stojant, o energetikos išteklių kainoms esant itin žemoms, įspūdingas Kanados ūkio augimas pasibaigė. Nuo taupymo politikos pavargę kanadiečiai nori rasti greitus sprendimus šalį kamuojančioms problemoms.
Smukusios žaliavų kainos pasaulio rinkose smogė Kanados eksportui, ir šiaurinės JAV kaimynės ūkis per pirmuosius dvejus 2015 m. ketvirčius traukėsi.
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) savo naujausiose prognozėse sumažino Kanados ekonomikos perspektyvas labiausiai iš visų didžiųjų šalių. Spėjama, kad metinis BVP augimas čia šįmet sieks vos 1 proc.
Liberalai tikisi padidinti viešąsias investicijas ir palengvinti skolinimąsi viešajam sektoriui. Nors esant žemoms palūkanų normoms skolinimasis nebrangus, tačiau J.Trudeau turėtų būti atsargus.
Kanadiečių turimas nekilnojamasis turtas šiuo metu smarkiai pervertintas, o pačių gyventojų skolos taip pat yra nemažos.
Kanados statistikos duomenimis, vidutinio šalies namų ūkio skola siekia net 160 proc. pajamų lygio, o esant tokioms aplinkybėms ekonomika yra ypač pažeidžiama dėl palūkanų normų svyravimų.
Maža to, J.Trudeau ir visos liberalų partijos politika Ramiojo vandenyno regiono laisvosios prekybos atžvilgiu taip pat yra neigiama.
Nors Kanados liberalų politinės nuostatos dažnai sutampa su JAV demokratų, tačiau tai dar nereiškia, kad J.Trudeau valdymo laikotarpiu galima tikėtis šiltų Otavos ir Vašingtono santykių.
Tačiau šiuo metu buksuojančios ekonomikos klausimai kanadiečiams daug svarbesni už būsimąsias Kanados užsienio politikos gaires.