„Noriu padėkoti tiems, kurie balsavo už mane. Naujos pareigos, pasitikėjimas džiugina. Smagu, bet kartu tai yra ir didžiulis įpareigojimas. Noriu pasidžiaugti, kad tai buvo tikri rinkimai, programinis, o ne sutartinis ar užkulisinis pasirinkimas. Verslas rodo pavyzdį Lietuvos visuomenei – ačiū jums“, – kreipdamasis į pramonininkus pirmąją savo oficialią kalbą sakė R.Dargis.
Jis atkreipė dėmesį, kad Vokietija diktuoja politiką ES ir pasauliui, nes savo pramonėje turi stiprų ekonominį stuburą. „Todėl kviečiu visus dirbti valstybei ir jos ekonomikai. Lietuva gali augti, kilti ir gyvuoti tik mūsų bendromis pastangomis. Tikiu, kad LPK bus ta vieta, kur gims racionalūs išdiskutuoti pasiūlymai“, – mintimis dalijosi R.Dargis.
Pristatydamas savo, kaip LPK prezidento, tikslus, jis sakė, kad visų pirma ieškos verslo sąveikos su mokslu ir universitetais. Antras svarbus uždavinys – teisingas skaidrus verslo atstovavimas valdžios struktūrose normatyvinių dokumentų pavidalu. „Kad galėtume susėsti su valdžios atstovais prie derybų stalo su aiškiais pasiūlymais ir būti išgirsti“, – kalbėjo R.Dargis.
Jis priminė, kad situacija Lietuvoje nėra lengva. Ir nėra vieno gero recepto, kaip iš jos išeiti. Todėl LPK, pasak naujojo prezidento, turi imtis verslo lyderystės, konsoliduoti asocijuotas verslo struktūras, tarkime, Pramonės prekybos rūmus, ICC, Investuotojų forumą ir pan.
„Kad diskusijos dėl svarbiausių uždavinių būtų kuo racionalesnės ir verslo pasiūlymai nugultų į būsimos Vyriausybės programą. Vienas svarbiausių tikslų – pasiruošti Seimo rinkimams su labai aiškiais ir skaidriais pasiūlymais, kad Lietuvos ekonomika augtų, kad ateinančios bangos kuo mažiau išbalansuotų valstybės laivelį“, – kalbėjo R.Dargis.
Jis neneigė, kad pramonininkai ir toliau kels darbo santykių klausimus, nors jie esą mažiau tiesiogiai liečia stambias įmones, kurios eksportuoja ir dirba stabiliai. „Darbo santykių lankstumas ypač reikalingas smulkioms įmonėms, kurios sudaro didžiausią darbo vietų paketą. Tokias įmones norintiems steigti žmonėms bus lengviau imtis atsakomybės pradėti verslą, – neabejojo R.Dargis ir atkreipė dėmesį, kad verslas gali veikti tik stabilioje aplinkoje. – Politikos prognozuojamumas yra didelė vertybė. Kaitalioti žaidimo taisyklių kas metus ar dvejus negalima, nes verslo investicijos – ilgalaikės. O neturėdami pastovumo mes atbaidome investuotojus. Pradėtus darbus turime baigti iki galo.“
Naujasis pramonininkų vadas aiškino, kad jo išrinkimas nėra tikslas – tai tik priemonė. Darbai dar tik laukia. „Rezultatas parodys, ar teisingas pramonininkų sprendimas“, – sakė R.Dargis.
Sveikindama R.Dargį su nauju postu prezidentė Dalia Grybauskaitė palinkėjo pramonininkams atrasti prasmingų įžvalgų ir sprendimų, kaip stiprinti Lietuvos pramonę. Be to, prezidentė pasidžiaugė, kad Lietuvoje gaminami produktai puikiai vertinami pasaulyje ir siejami su aukšta kokybe. „Mąstyk globaliai, veik lokaliai – vadovaudamiesi šia sentencija lengviau susidorosime su pasauline konkurencija“, – sveikinimo laiške rašė D.Grybauskaitė.
R.Dargis tapo ketvirtuoju LPK prezidentu.
Į LPK prezidentus kandidatūrą kėlęs, bet neišrinktas Vičiūnų įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis tikino nenusimenantis. Esą visai nesvarbu, kas vadovaus konfederacijai, nes prezidentas niekada nekalba tik savo balsu. Tai būna visų pramonininkų nuomonė.
„Turiu labai daug darbo savo valdomose įmonėse – vyksta fabrikų statybos, plėtra, o R.Dargis galbūt turės daugiau laiko konfederacijos reikalams“, – sakė V.Matijošaitis.
Lietuvos pramonininkų konfederacija vienija 39 šakines ir 9 regionines verslo ir pramonės asociacijas, kurios jungia daugiau nei 2700 įvairaus profilio įmonių. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma gamybos įmonių, bet ir bankų filialai, prekybos įmonės, užsienio firmų atstovybės, moksliniai tiriamieji institutai, universitetai bei mokymo įstaigos. LPK narių veikla apima visas pagrindines pramonės šakas apjungiant 1/3 visų Lietuvos dirbančiųjų, kurie sukuria 60% šalies BVP, pagaminamos beveik visos Lietuvoje prekės ir produkcija.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos vienas pagrindinių tikslų – spartinti valstybės ekonomikos augimą, didinti įmonių konkurencingumą, pritraukti tiesiogines užsienio investicijas ir gerinti Lietuvos, kaip šiuolaikiškos ir modernios valstybės, įvaizdį. LPK gina savo narių interesus vyriausybinėse bei tarptautinėse organizacijose.